Podopieczny WTZ PSONI Koło w Policach wyróżniony w wojewódzkim konkursie plastycznym

22 października 2021

Prace nadesłane na konkurs

Łukasz Sielski, podopieczny Warsztatów Terapii Zajęciowej prowadzonych przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Policach, znalazł się w gronie wyróżnionych osób podczas wojewódzkiego etapu Konkursu Sztuka Osób Niepełnosprawnych.

W ramach skierowanego do uczestników warsztatów terapii zajęciowej, uczestników środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej konkursu oceniano prace w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja, grafika i rysunek oraz fotografia. Jury konkursu przyznawało trzy najlepsze miejsca w poszczególnych kategoriach oraz – niektórym pracom – wyróżnienia.

Łukasz Sielski pod kierownictwem terapeutki Iryny Kaidanovej przygotował pracę z kategorii „Malarstwo i witraż” zatytułowaną „Kocham las i szkło”.

Najlepsze prace wezmą teraz udział w ogólnopolskim etapie konkursu, w którym placówki, reprezentowane przez najlepiej ocenionych artystów, otrzymają nagrody pieniężne.

Tekst: Jakub Siusta

Foto: Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email