Piąty Otwarty Puchar Polski PTT w Tańcu Towarzyskim oraz Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Dobra

31 marca 2023

Tancerze w sali sportowej podczas turnieju tańca

W sobotę 25 marca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie po raz piąty odbył się Otwarty Puchar Polski PTT w Tańcu Towarzyskim oraz Międzynarodowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Dobra. W turnieju wzięły udział pary taneczne z całej Europy.

Partnerem wydarzenia był Powiat Policki.

Już po raz piąty nawierzchnia sali sportowej przy szkole podstawowej w Mierzynie zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym swoje umiejętności prezentowały pary taneczne z całej Europy. Tancerzy oceniała międzynarodowa komisja sędziowska.

Turniej podzielony był na kilka bloków. Tancerze rywalizowali na profesjonalnym parkiecie, który zamienił mierzyńską salę gimnastyczną w piękną arenę taneczną. Wokół parkietu, na trybunach hali i dostawionych stolikach doskonale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. Żywiołowo dopingowały nawet te osoby, które na co dzień nie mają żadnej styczności z walcem angielskim, foxtrotem, quickstepem, rumbą i paso doble.

Pary mogły rywalizować w następujących kategoriach:

  • Open: U10, U12, U14, U16, U19, U21, Dorośli - ST & LA
  • Senior: 1, 2, 3 - ST & LA
  • Dorośli Rising Stars - ST & LA
  • Solo: U12, U16 - ST & LA
  • Premium: 12-13 G, 14-15 E, 14-15 D, pow. 15 F, pow15 E, pow.15 B

Zawodnicy, od tych najmłodszych dopiero zaczynających swoją taneczną przygodę po dorosłych profesjonalistów, popisywali się wspaniałymi umiejętnościami. Wszystko to w rytm pięknych melodii, które podczas gali finałowej wykonywane były na żywo przez orkiestrę. Wieczorny pokaz uroczyście otworzyła Wójt Gminy Dobra Teresa Dera.

Podczas gali wystąpiły też dzieci z ośrodka "Iskierka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które zatańczyły w parach z profesjonalnymi tancerzami z Klubu Tańca Towarzyskiego "Danceclub". Publiczność nagrodziła występ wielkimi brawami.

Organizatorami wydarzenia byli Klub Tańca Towarzyskiego "Danceclub", Stowarzyszenie Polskie Towarzystwo Taneczne, Polskie Towarzystwo Taneczne Zarząd Okręgu Zachodniopomorskiego oraz Gmina Dobra. Współorganizatorem turnieju była Publiczna Szkoła Podstawowa w Mierzynie.

Tekst i Foto: Gmina Dobra


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email