Pamięć i modlitwa pod krzyżem brzozowym

4 listopada 2019

Pracowali i żyli w nieludzkich warunkach, w tęsknocie za bliskimi, chorzy i wycieńczeni walczyli o przetrwanie każdego dnia w nadziei na koniec wojny i upragnioną wolność. Okrutny los  zadał im wiele bólu i cierpienia. W obozie ich życie się nie liczyło. Śmierć zbierała obfite żniwo każdego dnia.

Ku pamięci tych, którzy zginęli podczas II wojny światowej w fabryce benzyny syntetycznej oraz w obozie koncentracyjnym i obozach przymusowej pracy na terenie Polic, w dniu 4 listopada br. punktualnie o godzinie  12.00, rozpoczęło się spotkanie modlitewne ze wspomnieniem i poleceniem Miłosierdziu Bożemu.

Modlitwa pod brzozowym krzyżem, na terenie byłej fabryki już na stałe wpisała się w kalendarium wydarzeń listopadowych na terenie Parafii pw. Św. Kazimierza Królewicza w Policach. Jak  każdego roku, odbyła się ona z udziałem pocztów sztandarowych wielu instytucji publicznych w tym Gminy Police i NSZZ Solidarność.

W imieniu Powiatu Polickiego pod krzyżem brzozowym zapalili znicze i złożyli kwiaty: Andrzej Bednarek Starosta Policki oraz Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email