Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach – Boże Narodzenie 2022

5 grudnia 2022

Starosta Policki pakuje paczki na Kresy

W sobotę 3 grudnia odbyło się pakowanie paczek dla Rodaków i Bohaterów na Kresach. Organizatorem wydarzenia była Fundacja Polskich Wartości, a partnerem między innymi Powiat Policki.

W pakowaniu paczek wzięło udział wielu przedstawicieli instytucji i firm wspierających wydarzenie, a także wolontariusze, w tym wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

Partnerem głównym wydarzenia była Grupa Azoty Zakłady Chemiczne Police S.A.

Powiat Policki reprezentował Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Uczestniczymy w tej akcji od ośmiu lat i w miarę możliwości wspieramy każdego roku tę wysyłkę. Najistotniejsze jest to, żeby ci ludzie, którzy czują się Polakami, choć w ten drobny sposób poprzez słodycze, poprzez prezenty świąteczne w tych domach, w których żyje się skromnie, wiedzieli, że są ich rodacy w kraju, którzy o nich pamiętają – mówił Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Do Polaków mieszkających na Litwie i Łotwie trafi około 23 tony paczek, czyli 1 900 paczek, w tym 1300 paczek rodzinnych, 300 paczek z chemią gospodarczą oraz 300 paczek dla dzieci.

To paczki świąteczne z artykułami spożywczymi, środkami czystości i kosmetykami. Trafią one do ubogich seniorów, osób samotnych, rodzin w trudnej sytuacji materialnej, dzieci i instytucji takich jak szkoły czy ośrodki zrzeszające Polaków - dodał Prezes Fundacji Polskich Wartości Wojciech Woźniak.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Fundacja Polskich Wartości


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email