Otwarty Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim po raz trzeci

26 marca 2018

W sobotę 24 marca w hali sportowej Publicznej Szkoły Podstawowej w Mierzynie po raz trzeci odbył się Otwarty Puchar Polski w Tańcu Towarzyskim. W turnieju wzięło udział kilkaset par tanecznych z całej Europy.

Już po raz trzeci nawierzchnia sali sportowej przy szkole podstawowej w Mierzynie zamieniła się w profesjonalny parkiet taneczny, na którym swoje umiejętności pokazywało około 500 par tanecznych z całej Europy.

Obok licznie reprezentowanych zawodników z Polski pojawili się również tancerze z Białorusi, Rosji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, Włoch, Finlandii, Norwegii, Niemiec, Holandii, Łotwy, Estonii, Włoch, Czech, Islandii. Podobnie międzynarodowe towarzystwo stanowiła obsada sędziowska.

Turniej podzielony był na trzy bloki. Tancerze rywalizowali na profesjonalnie przygotowanym parkiecie, który zamienił mierzyńską salę gimnastyczną w piękną arenę taneczną. Wokół parkietu, na trybunach hali i dostawionych stolikach doskonale bawiła się licznie zgromadzona publiczność. Żywiołowo dopingowały nawet te osoby, które na co dzień nie mają żadnej styczności z walcem angielskim, foxtrotem, quickstepem, rumbą i paso doble.

Zawodnicy, od tych najmłodszych dopiero zaczynających swoją taneczną przygodę po dorosłych profesjonalistów, popisywali się wspaniałymi umiejętnościami. Wszystko to w rytm pięknych melodii, które w ostatnim bloku wykonywane były na żywo przez goleniowską orkiestrę Wood & Brass Band.

Podczas turnieju wystąpiły też dzieci z ośrodka "Iskierka" Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, które zatańczyły w parach z profesjonalnymi tancerzami z Klubu Tańca Towarzyskiego "Danceclub". Publiczność nagrodziła występ wielkimi brawami i dołączyła do dzieci na parkiecie. 

Turniej był inicjatywą Klubu Tańca Towarzyskiego "Danceclub", który po raz kolejny wygrał przetarg w międzynarodowej federacji tańca sportowego World Dance Council na organizowanie tego wydarzenia.

Współorganizatorami turnieju byli Gmina Dobra oraz Publiczna Szkoła Podstawowa im. Przyjaciół Dzieci w Mierzynie. Wsparcia finansowego udzielił Powiat Policki. Wśród zaproszonych gości znalazł się między innymi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Lista zawodników i zwycięzców

Fotogaleria

Tekst i Foto: www.mierzyn24.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email