Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Polickiego

14 września 2021

Uczestnicy zawodów strzeleckich z nagrodami na wspólnym zdjęciu

W niedzielę 12 września na strzelnicy w Dobieszczynie odbyły się Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Polickiego.

Organizatorem zawodów było Polickie Towarzystwo Strzeleckie i Miłośników Broni Dawnej "Grajcar".

Zawody ujęte były w kalendarzu Zachodniopomorskiego Związku Strzelectwa Sportowego i odbyły się udziałem obserwatora związku wojewódzkiego. Zmagania kierowane były do zawodników z terenu województwa zachodniopomorskiego.

Otwarte Zawody Strzeleckie o Puchar Starosty Polickiego odbyły się w czterech konkurencjach:

• karabin centralnego zapłonu stojąc na dystansie 100 metrów;
  • pistolet centralnego zapłonu na dystansie 25 metrów;
  • rewolwer czarnoprochowy;
  • strzelba gładkolufowa trap 25 rzutków na strzelca.

Strzelcy walczyli o Puchary Starosty Polickiego, a także o nagrody rzeczowe: noże Victorinox, nagrody książkowe i rewolwer Jerzego Nowickiego w konkurencji czarnoprochowej.

Zwycięzcą w konkurencji "karabin centralnego zapłonu stojąc na dystansie 100 metrów" został Miłosz Gawryło. W konkurencji "pistolet centralnego zapłonu na dystansie 25 metrów" zwyciężył Sebastian Cupryjak. W konkurencji "rewolwer czarnoprochowy" pierwsze miejsce zajął Marcin Żurek, a w konkurencji "strzelba gładkolufowa trap 25 rzutków na strzelca" Damian Śmiałek.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Polickie Towarzystwo Strzeleckie i Miłośników Broni Dawnej "Grajcar"

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL