OSP Smolęcin obchodziła jubileusz 70-lecia istnienia

13 czerwca 2017

10 czerwca Ochotnicza Straż Pożarna w Smolęcinie obchodziła jubileusz 70-lecia istnienia. Z tej okazji nadano jednostce sztandar. Wręczono także awanse.

Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele w Kołbaskowie. Później odbył się apel wraz z nadaniem sztandaru dla OSP Smolęcin. W wydarzeniu wzięły udział zaprzyjaźnione jednostki OSP: Police, Tatynia, Nowe Warpno, Brzózki, Tanowo, Dobra, Wołczkowo i Kołbaskowo. Byli także strażacy z niemieckiego Penkun, a także Bonina i Zagórzyc z powiatu łobeskiego.

Oprócz nadania sztandaru, wręczono druhom odznaki za wysługę lat i awanse. Członkowi Honorowemu OSP Smolęcin Kazimierzowi Pietruszkiewiczowi przekazano szczególne podziękowania w formie listu podpisanego przez przedstawicieli Powiatu Polickiego (Zarząd Powiatu i Przewodniczący Rady Powiatu) oraz Komendanta Państwowej Straży Pożarnej i Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP Mariana Siwielę, w którym wyrażono słowa szacunku i uznania za wkład włożony w rozwój pożarnictwa na terenie Gminy Kołbaskowo, a szczególnie w powstanie Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolęcinie. Kazimierz Pietruszkiewicz to jeden z najstarszych żyjących założycieli OSP Smolęcin. 

Wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele władz samorządowych i komendy wojewódzkiej i powiatowej Państwowej Straży Pożarnej. Powiat Policki reprezentował Andrzej Podlecki Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego. 

OSP Smolęcin powstała w 1947 roku. 

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: OSP Smolęcin


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email