„Odzyskanie Niepodległości w nauce i sztuce”

24 września 2018

Obchody 100-lecia odzyskania niepodległości pt. "Odzyskanie Niepodległości w nauce i sztuce" zorganizowano w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka i Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach Agatę Jarymowicz. Skierowane było do uczniów polickiej szkoły. Wśród zaproszonych gości znaleźli się także przedstawiciele władz samorządowych: Przewodniczący Rady Powiatu Cezary Arciszewski, Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska, Radny Rady Powiatu Waldemar Echaust, Burmistrz Polic Władysław Diakun i Przewodniczący Rady Miejskiej Witold Król. 

"Odzyskanie Niepodległości w nauce i sztuce" to między innymi wykłady prof. Włodzimierza Mędrzeckiego i prof. Adama Makowskiego, a także prezentacja Krystyny Milewskiej pod nazwą "Niepodległa - zobrazowana w sztuce". Była także wystawa pod nazwą "Walczyli o niepodległość - oddziały wojskowe i społeczeństwo w walce o Polskę" opracowana przez dr Gabrielę Zalewską. Wystawa jest dostępna dla mieszkańców i grup szkolnych z Powiatu Polickiego.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email