Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Policach

22 stycznia 2019

21 stycznia w Komendzie Powiatowej Policji w Policach odbyła się odprawa roczna podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku.

Na odprawie określono również priorytety działań policjantów na bieżący rok. W uroczystej naradzie uczestniczył Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Jacek Cegieła.

Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz samorządowych, w tym Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski oraz włodarze gmin Powiatu Polickiego, przedstawiciele prokuratury, innych służb mundurowych, przedstawiciele związków zawodowych a także policjantki, policjanci oraz pracownicy Komendy Powiatowej Policji w Policach.

Odprawę służbową rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor uroczystym przywitaniem przybyłych gości, policjantów i pracowników policji z powiatu polickiego. Następnie Komendant zaprezentował wyniki pracy polickiej policji za rok 2018, a efekty służby przedstawił za pomocą prezentacji multimedialnej, odnoszącej się do poziomu uzyskiwanych rezultatów pionu kryminalnego oraz pionu prewencyjnego i ruchu drogowego.

Komendant oprócz podania wyników w liczbach zatrzymanych nietrzeźwych kierujących, sprawców innych przestępstw, osób poszukiwanych listami gończymi wspomniał także o niewymiernym czynniku mającym wpływ na poprawę stanu bezpieczeństwa mieszkańców powiatu jakim były działania prewencyjne i profilaktyczne.

Funkcjonariusze Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego polickiej jednostki przez cały rok prowadzili szereg działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa na drogach powiatu. Spotkania z dziećmi, młodzieżą, seniorami, spotkania środowiskowe z mieszkańcami, konsultacje społeczne oraz debaty, których łącznie było ponad 600 - to stałe elementy pracy funkcjonariuszy w zakresie profilaktyki.

W trakcie wystąpienia Komendant podziękował przedstawicielom wszystkich władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z Naszą jednostką. Zwrócił uwagę jak ważne jest ich wsparcie, także to finansowe. Dzięki funduszom otrzymanym od Starostwa Powiatowego w Policach, Gminy Police, Gminy Kołbaskowo i Gminy Dobra w wysokości 170 tysięcy złotych, policka Komenda wzbogaciła się o nowe radiowozy i sprzęt dla funkcjonariuszy.

Komendant podziękował wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu polickiego. Omówił również zakończone i planowane inwestycje, a także przybliżył wyzwania, które stoją przed policką policją w roku 2019.

Praca mundurowych z powiatu polickiego została pozytywnie oceniona również przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Jacka Cegiełę. Podsumowując pracę i wyniki osiągnięte w ubiegłym roku Komendant Wojewódzki podziękował wszystkim funkcjonariuszom i pracownikom cywilnym za zaangażowanie i pracę na wysokim poziomie oraz przedstawił główne kierunki pracy na 2019 rok.

Na koniec głos zabrali zaproszeni goście, którzy podziękowali zarówno Komendantowi, jak i wszystkim funkcjonariuszom za osiągnięte wyniki w roku 2018 roku oraz za wspólną współpracę na rzecz poprawy bezpieczeństwa i porządku publicznego naszego powiatu.

Tekst i Foto: sierż. sztab. Katarzyna Leśnicka/oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email