Odprawa roczna w Komendzie Powiatowej Policji w Policach

13 lutego 2024

Siedzący ludzie

9 lutego w Komendzie Powiatowej Policji w Policach odbyła się odprawa roczna podsumowująca pracę polickich policjantów w 2023 rok.

Odprawę rozpoczął Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor, który przedstawił wyniki pracy polickiej policji za rok 2023 oraz efekty odnoszące się do poziomu uzyskiwanych rezultatów pionu kryminalnego oraz pionu prewencyjnego i ruchu drogowego.

W spotkaniu uczestniczyli między innymi zastępca Komendanta Wojewódzkiego w Szczecinie dr Marek Jasztal, Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka oraz przedstawiciele środowiska bezpieczeństwa oraz lokalnej administracji.

Statystyki za 2023 rok

  • Funkcjonariusze z KPP Police, KP Mierzyn i PP Kołbaskowo interweniowali 11 191 razy. Ujawnili 8 100 wykroczeń z czego ponad połowa (4 614) dotyczyła wykroczeń w komunikacji drogowej. Przeciwko 342 osobom skierowano wnioski o ukaranie do sądu, wystawiono 4 804 mandaty karne, a 2 954 osób pouczono,
  • Na drogach powiatu doszło do 582 kolizji oraz do 32 wypadków drogowych, z czego 3 osoby poniosły śmierć. Policjanci wyeliminowali z ruchu drogowego 112 nietrzeźwych kierujących,
  • Mieszkańcy powiatu polickiego chętnie korzystali z Krajowej Mapy Zagrożeń, na której zaznaczyli 1236 zgłoszeń, z których blisko połowa została potwierdzona i wyeliminowana,
  • Policjanci wszczęli 1 170 postępowań przygotowawczych, z czego wskaźnik wykrywalności wyniósł 71,7%,
  • Funkcjonariusze ujawnili 371 osób poszukiwanych, w tym dokonali zatrzymań 63 osób, które były poszukiwane listami gończymi. Ponadto odnaleźli 47 osób zaginionych.

W trakcie wystąpienia Komendant podziękował przedstawicielom wszystkich władz samorządowych i instytucjom za codzienną współpracę z jednostką. Zwrócił uwagę jak ważne jest wsparcie, także to finansowe, dzięki któremu między innymi policka Komenda wzbogaciła się o sprzęt dla funkcjonariuszy. Komendant dziękował wszystkim uczestnikom odprawy za wspólny wysiłek na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców powiatu polickiego. Omówił również zakończone i planowane inwestycje, a także przybliżył wyzwania, które stoją przed policką policją w roku 2023.

Tekst: Komenda Powiatowa Policji w Policach, Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Komenda Powiatowa Policji w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email