Obchody 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w placówkach oświatowych

13 listopada 2018

Obchody w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Trzebieży

Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży w piątek 9 listopada o godz. 11:11 odśpiewali hymn Polski. Wychowanków odwiedził Starosta Policki Andrzej Bednarek, który przekazał flagę z Kancelarii Prezydenta. Wychowanek Ośrodka Kuba Drecher został wyróżniony przez Starostę Medalem Niepodległości. W zamian wręczył własnoręcznie wykonaną podobiznę Józefa Piłsudskiego. W Ośrodku odbył się pokaz spektaklu historycznego, który będzie jeszcze kilkukrotnie prezentowany. Odsłonięto także pamiątkową tablicę i spróbowano wielkiego okolicznościowego biało-czerwonego tortu wykonanego przez wychowanków uczestniczących w kursie zawodowym "Cukiernik".

Ponadto wychowankowie MOW pojawili się na Mili Goleniowskiej, na Biegu na Bulwarach, koncercie patriotycznym w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach i Filharmonii w Szczecinie. Wzięli także udział w akcji "10 strzałów ku chwale Ojczyzny" organizowanej na strzelnicy w Dobieszczynie.

Obchody w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach

W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odbyły się na przyszkolnym placu. Zgromadzeni uczniowie i goście odśpiewali hymn Polski. Wydarzenie miało uroczysty charakter. Uczniowie zaprezentowali inscenizację opowiadającą o walce Polaków o wolność. Wolność, która stała się najważniejszą wartością w życiu naszych rodaków. Podopieczni SOSW zaprezentowali nie tylko grę aktorską, ale również śpiew i grę na instrumentach. Wśród zaproszonych gości znaleźli się między innymi Wicestarosta Policki Mariusz Sarnecki, Członek Zarządu Powiatu Beata Chmielewska i Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Krystyna Wiśniewska.

Obchody w Domu Dziecka w Tanowie

W piątek 9 listopada w związku ze 100-leciem niepodległości Polski wychowankowie placówki z pomocą wychowawców zorganizowali koncert i wernisaż wystawy fotograficznej. Zaprezentowali się twórcy z naszej małej ojczyzny. Dwóch solistów z działającego w Tanowie, prowadzonego przez Piotra Bińka zespołu wokalnego Tam i Owo oraz pianista Aleksy Kornicz i fotograf - Przemysław Wójcik.

To było wyjątkowe wydarzenie. W ramach cyklu koncertów "Świdwie Sanctus" soliści przy akompaniamencie Aleksa Kornicza premierowo wykonali utwory "Sosna i Sowa" oraz "Ballada u Kresu". Tego wieczoru w Galerii TaNowa działającej w Domu Dziecka otworzono uroczyście wystawę fotograficzną "Fauna Gminy Dobra i okolic w obiektywie Przemka Wójcika". Był oczywiście sam autor zdjęć, który podzielił się z dziećmi tajnikami przyrodniczej fotografii. Na koncercie i wystawie gościliśmy między innymi Starostę Polickiego Andrzeja Bednarka, Wójt Gminy Dobra Teresę Derę, Burmistrza Polic Władysława Diakuna. Nie zabrakło też słynnego podróżnika Aleksandra Doby. W koncercie wystąpili soliści zespołu "Tam i Owo" Danusia Strączek-Gładysław oraz Jacek Sypko. Dzieci z podziwem patrzyły jakie dźwięki potrafi wydobyć z naszego starego pianina znakomity pianista Aleksy Kornicz.

Była okazja do ciekawych rozmów i spróbowania różnych pyszności przygotowanych przez naszych młodych kucharzy.

Wystawę Przemka Wójcika można będzie oglądać w galerii Domu Dziecka w Tanowie jeszcze przez najbliższych kilka tygodni.   

Obchody w Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach ---> Artykuł

Obchody w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tanowie ---> Artykuł

Fotogaleria

Tekst i Foto: MOW Trzebież, SOSW nr 1 w Policach, Dom Dziecka w Tanowie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email