Konieczność wykonania dodatkowych prac przedłużyła termin zakończenia remontu

13 listopada 2018

Pierwotnie 16 listopada miał zakończyć się remont drogi w Przecławiu. Konieczność wykonania dodatkowych prac przedłuży ten termin.

Wykonawca prac zwrócił się z wnioskiem o wydłużenie terminu zakończenia prac na 795 metrowym odcinku. Wynika to z konieczności wykonania robót dodatkowych, które nie były przewidziane w dokumentacji, tj. korekty wysokościowej zjazdów do posesji, przełożenia dodatkowych odcinków chodnika, wymiany gruntu na pierwszym odcinku robót, a także likwidacji kilku kolizji z sieciami.

  • Ostatecznej decyzji jeszcze nie ma, ale myślę, że raczej przychylimy się do wniosku - trwają rozmowy w tym zakresie - mówi Magdalena Sochanowska Naczelnik Wydziału Komunikacji, Transportu i Dróg Starostwa Powiatowego w Policach.

Prace zostały podzielone na trzy etapy i każdy z nich związany jest z zamknięciem i otwarciem kolejnych odcinków drogi. Istniejąca nawierzchnia jezdni i chodników jest w złym stanie. Jezdnia posiada liczne spękania, koleiny oraz zawiera nierówności nawierzchni – pochylenia podłużne i poprzeczne nie posiadają wymaganych spadków, co uniemożliwia prawidłowy spływ wód opadowych. Budowa chodników i miejsc postojowych oraz przebudowa chodników zwiększy komfort mieszkańców, ujednolici rodzaj stosowanej nawierzchni istniejących chodników i zjazdów, co poprawi ład przestrzenny pasa drogowego a przebudowa kanalizacji deszczowej, zapewni poprawne jego odwodnienie.

Wykonawcą prac jest firma "Eurovia". Koszt całej inwestycji to ponad 4 miliony złotych. Ponad dwa miliony będą pochodzić z budżetu państwa. Pozostałe środki przekażą Powiat Policki oraz Gmina Kołbaskowo.

Tekst i Foto: przeclaw24.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email