Nowa inwestycja i nowe miejsca pracy w Policach

19 grudnia 2016

W dniu 16 grudnia br. w Urzędzie Miejskim w Policach odbyło się spotkanie informacyjne Zarządu PDH Polska S.A. w sprawie inwestycji pn.: "Budowa instalacji do produkcji propylenu wraz z terminalem przeładunkowo-magazynowym i infrastrukturą techniczną".

PDH Polska SA jest spółką powołaną przez Grupę Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA do realizacji  ww. inwestycji.

Instalacja do produkcji propylenu metodą PDH to jedna z bardziej nowoczesnych instalacji procesowych i technicznych istniejących na świecie. Produkty, które powstaną w polickiej spółce znajdą zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Ich odbiorcami mają być zarówno firmy polskie jak i zagraniczne.

Planowany termin rozpoczęcia komercyjnej działalności instalacji został ustalony na początek 2021 r.

Po uruchomieniu instalacji zatrudnienie znajdzie ok. 200 osób.

Proces inwestycyjny wymaga nie tylko sporego zaangażowania samego inwestora ale również podmiotów publicznych odpowiedzialnych za wydanie decyzji niezbędnych do realizacji przedsięwzięcia. W piątkowym spotkaniu udział wzięli zarówno przedstawiciele DPH Polska S.A jak i Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” SA, a także Powiatu Polickiego i Gminy Police.

Tekst i foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Z-ca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email