Neptun dla Ingi – V edycja Biegu Neptuna

29 lipca 2021

Wręczanie pucharów na Biegu Neptuna przez Panią Joannę Napiwodzką Wicestarostę Polickiego

W niedzielę 25 lipca br. odbyła się już V edycja Biegu Neptuna. Tegoroczny bieg był zadedykowany małej Ingusi Niedźwiedzkiej z Przęsocina, która zmaga się z SMA. Zwodnicy chcący wziąć udział w biegu zasilali konto zbiórki na rzecz małej dziewczynki, o której zdrowie walczy wiele osób. Tym razem bieg był podwójnie wyjątkowym wydarzeniem łączącym miłość do sportu i rywalizacji, z pomaganiem najbardziej potrzebującym.

Uczestnicy wydarzenia mieli do dyspozycji startowanie w Biegu Głównym na 5 km, Marsz rekreacyjny Nordic Walking na 5 km oraz kategorię dla najmłodszych czyli Biegi dla dzieci i młodzieży. 

Na starcie biegu pojawiło się wiele osób chcących kibicować i dopingować sportowców, których powitali Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka, Burmistrz Polic Władysław Diakun, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Policach Waldemar Echaust oraz Sołtys Trzebieży Małgorzata Siemianowska. Po zmaganiach sportowych, wręczali również nagrody najlepszym zawodnikom poszczególnych kategorii. 

Organizatorem biegu był Ośrodek Sportu i Rekreacji w Policach przy współudziale UKL "Ósemka" Police i Ośrodka Lekkiej Atletyki w Szczecinie.

Wydarzenie odbyło się m. in. przy wsparciu Powiatu Polickiego, który  jest obecny przy każdej edycji biegu.

 

Fotogaleria

 

Tekst: Aleksandra Pacholik/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Aleksandra Pacholik/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach 

Marcin Kowalik/Wydział Promocji i Współpracy Zagranicznej
Urząd Miejski w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email