Za nami 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

17 stycznia 2018

W niedzielę 14 stycznia br. już po raz 26 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.  W całym kraju z tej okazji odbywały się liczne koncerty, konkursy i licytacje. Wszystko to po to, aby uzbierać możliwie jak najwięcej pieniędzy na wsparcie podstawowych oddziałów neonatologicznych w szpitalach. Zebrane środki finansowe pozwolą na wyposażenie stanowisk do resuscytacji noworodków, zakup nowoczesnych inkubatorów oraz aparatów do nieinwazyjnego wspomagania oddychania, a także pomp infuzyjnych i specjalistycznych aparatów USG.

W tegorocznym Finale wzięło udział 120 tys. wolontariuszy, którzy zbierali pieniądze do 200 tys. puszek. W całej Polsce działało ok. 1,7 tys., a poza granicami około 80 sztabów.

Akcja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywała się również na terenie powiatu polickiego za pośrednictwem sześciu prężnie działających sztabów WOŚP tj: Gminnego Centrum Kultury i Bibliotek w Dobrej, Szkoły Podstawowej w Pilchowie, Szkoły Podstawowej Nr 6 z Oddziałami Przedszkolnymi w Policach-Jasienicy, Szkoły Podstawowej Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Policach, Gminy Kołbaskowo, Szkoły Podstawowej z Oddziałami Przedszkolnymi  w Nowym Warpnie.

Do akcji włączyły się również  przedszkola i szkoły, które przygotowały własne wydarzenia celem zbiórki pieniędzy.  Zebrane środki zostały przekazane do sztabów.

W gminie Dobra Finał WOŚP miał miejsce w Szkole Podstawowej w Bezrzeczu, natomiast w gminie Kołbaskowo wydarzenie odbyło się w Szkole Podstawowej w Przecławiu.

Na terenie gminy Police wydarzenia miały miejsce w klubie na Osiedlu Jasienica oraz w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach. Tradycyjnie nie zabrakło spektaklu wyreżyserowanego przez Aleksandrę Słowińską, w którym w rolę postaci bajkowych wcielili się policcy samorządowcy.

Mieszkańcy Powiatu chętnie uczestniczyli w organizowanych z tej okazji wydarzeniach.

Do akcji przyłączyło się wiele przedsiębiorstw i instytucji publicznych, które wspomogły organizacje wydarzenia, w tym Powiat Policki.

Fotogaleria

Foto: Sylwia Kościelna-Lebiecka, GminaDobra24.pl/Portal Mieszkańców Gminy Dobra

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email