Nabór na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie Pszczelarz

25 sierpnia 2023

pszczoły wylatujące z ula,z a nimi zielona jasna trawa w słoneczny dzień

Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej ogłasza nabór na bezpłatny kwalifikacyjny kurs zawodowy w zawodzie Pszczelarz w zakresie kwalifikacji prowadzenie produkcji pszczelarskiej (ROL.03)

Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej jest publiczną placówką oświatową organizującą cyklicznie Kwalifikacyjny Kurs Zawodowy w zawodzie PSZCZELARZ. Nauka na ww. kursie jest bezpłatna.

Czas trwania kursu: 3 semestry (1,5 roku).
Zajęcia odbywają się w systemie zaocznym (2 razy w miesiącu, zajęcia w soboty i niedziele; istnieje możliwość zakwaterowania w internacie).

Kurs kończy się egzaminem zawodowym organizowanym przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Gdańsku, który to przez osiem edycji zdało z wynikiem pozytywnym 363 słuchaczy, co stanowi ok. 99% skuteczności (dane do weryfikacji w OKE Gdańsk).


Ukończenie kwalifikacyjnego kursu w zawodzie pszczelarz pozwala na ubieganie się o dotacje unijne.Zajęcia praktyczne odbywają się w pasiekach w regionie (wymiana doświadczeń).


Opieramy się o wysoko wykwalifikowaną kadrę praktyków.
Pszczelarz:
- prowadzi produkcję pszczelarską,
- wybiera miejsce stacjonowania pasieki,
- rozróżnia, buduje ule i sprzęt niezbędny do prowadzenia pasieki,
- poprawia bazę pożytkową poprzez sadzenie gatunków roślin wykorzystywanych przez pszczoły,
- pozyskuje produkty pszczele (miód, mleczko pszczele, wosk, pyłek, pierzga),
- prowadzi sprzedaż produktów rolniczych oraz pszczelarskich,
- promuje i wspiera działania proekologiczne w prowadzeniu pasieki.


Zapisy do 31.08.2023 r. w Tucholskim Centrum Edukacji Zawodowej w Tucholi ul. Świecka 89a (sekretariat pok. nr 3 czynny od poniedziałku do piątku od 8.00 do 15.00) tel. 52 334 35 31, 52 336 37 53 e-mail: sekretariat-tcez@wp.pl
Kontakt z opiekunem grupy p. Michałem Słomińskim pod numerem telefonu 692 400 510.Źródło: Tucholskie Centrum Edukacji Zawodowej

Foto: pixabay

Drukuj Drukuj Email Email