Na zlecenie PCPR w Policach rozstawiono namioty przy Domach Pomocy Społecznej na terenie Powiatu Polickiego

17 kwietnia 2020

Na zlecenie Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach, żołnierze 14 Zachodniopomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej rozstawili 16 kwietnia cztery ogrzewane namioty z wyposażeniem dla niepublicznych domów pomocy społecznej położonych na terenie Powiatu Polickiego. 

  • Na razie jest to działanie prewencyjne. Namioty będą służyć dojeżdżającym pracownikom placówek na wypadek pogarszającej się sytuacji związanej z rozprzestrzenianiem się COVID-19 - w celu odpoczynku, tak by chronić swoich najbliższych przed zachorowaniem - mówi Beata Karlińska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach. 

Namioty rozstawiono w trzech placówkach:

  • 2 namioty - "Marina", Ustowo 25, gmina Kołbaskowo
  • 1 namiot - Dom Opieki Nad Osobami Starszymi i Rodziną w Pilchowie, gmina Police
  • 1 namiot - "Wiejskie Klimaty”, Rzędziny 9A, gm. Dobra, 1 namiot.

Na terenie Powiatu Polickiego funkcjonuje 6 niepublicznych domów pomocy społecznej. Pod ich opieką znajduje się 117 podopiecznych, na rzecz których pracuje 102 osoby personelu. Powiat Policki nie prowadzi tych domów pomocy społecznej, ani nie zlecił ich prowadzenia innemu podmiotowi. Jednostki te działają pod nadzorem Wojewody Zachodniopomorskiego.

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach rozeznało 8 kwietnia potrzeby i sytuację podopiecznych i personelu tych Domów w odpowiedzi na rekomendację Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, przesłaną do Powiatu Polickiego przez Wojewodę Zachodniopomorskiego.

Poza prewencyjnym zapotrzebowaniem, PCPR w Policach przygotował ankiety dla personelu, które pozwoliły prowadzącym Domy określić możliwe zagrożenia zakażenia COVID-19. Jednocześnie zebrano zapotrzebowanie na środki ochrony osobistej, które Powiat Policki przekaże do wszystkich sześciu Domów.

Tekst: Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach

Foto: Gracjan Broda/dziennikpolicki.pl


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email