„Mocna Piątka Dla Mistrza” podczas Festiwalu Biegowego Dziki Weekend

25 sierpnia 2021

Dyrektor biegu Wojciech Bobrowski ze zwycięzcami biegu "Mocna piątka dla Mistrza"

Jedną z nowości tegorocznego Festiwalu Biegowego Dziki Weekend, który odbył się w dniach 20-22 sierpnia w Policach, była „Mocna Piątka Dla Mistrza”. Był to bieg z przeszkodami, w którym udział mogły wziąć dzieci z niepełnosprawnościami wraz z opiekunami.

Na uczestników Mocnej Piątki Dla Mistrza przygotowano specjalny tor z różnego rodzaju przeszkodami – wśród nich znalazły się równoważnie, ścianka, równoważnie, mini park linowy, czy basen z wodą.

Na mecie na każdego uczestnika czekał dyrektor festiwalu Wojciech Bobrowski, który przybijał piątkę każdemu zawodnikowi i wręczał pamiątkowe statuetki. Podczas rajdu najważniejszy nie był wynik, ale sam udział w konkurencji. Z uwagi na obecność dzieci ze zdiagnozowanym spektrum autyzmu, które mogą być wrażliwe na głośne dźwięki otoczenia, muzyka na terenie imprezy została wyciszona, a konkurencja nie była komentowana przez spikera.

Sponsorem głównym imprezy jest Powiat Policki oraz Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Patronat nad wydarzeniem objęła Nikola Krupińska.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Jakub Siusta


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email