Minęło 10 lat posługi Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach

7 listopada 2016

Podziękowaniom i gratulacjom nie było końca w trakcie obchodów 10 lat posługi Stowarzyszenia Hospicjum Królowej Apostołów w Policach, które odbyły się 5 listopada 2016 r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach.

Ta społeczna organizacja pożytku publicznego działa wolontaryjnie na terenie powiatu polickiego, niosąc bezpłatną pomoc osobom w terminalnej fazie choroby nowotworowej oraz wspierając rodziny w czasie odejścia najbliższych.

Pośród licznie przybyłych gości nie zabrakło ludzi dobrego serca, wolontariuszy i darczyńców, w tym przedstawicieli samorządów, a także innych instytucji wspierających działalność i rozwój tak szczególnej organizacji.

W imieniu Powiatu Polickiego wyrazy głębokiego uznania i życzenia kolejnych lat wspaniałej posługi złożyli Przewodniczący Rady Powiatu Polickiego - Cezary Arciszewski oraz Starosta Policki - Andrzej Bednarek.

To było spotkanie pełne wspomnień i refleksji. Uroczystość rozpoczęto poruszającymi opowieściami o podopiecznych hospicjum, którzy już odeszli. Historie opowiedziane przez wolontariuszki przedstawiały ludzi, którzy pomimo ciężkiej choroby i świadomości nadchodzącej śmierci godnie i odważnie  walczyli o kolejny dzień życia.

Prezes Stowarzyszenia - Aleksandra Mazur wraz z głównym inicjatorem utworzenia hospicjum w Policach ks. Markiem Kujawskim, opowiedzieli o powstaniu i początkach funkcjonowania hospicjum w Policach, podkreślając przy tym niezwykłą otwartość władz samorządowych i społeczeństwa polickiego.

Profesor Uniwersytetu Szczecińskiego Barbara Kromolicka - autorka książek poświęconych wolontariatowi i pracy socjalnej, przeprowadziła krótki wykład o przemijaniu, śmierci i wyrazie człowieczeństwa w bezinteresownym pochyleniu się nad drugim człowiekiem.

Całość  gali uświetniały występy artystyczne Moniki Wierciak „Mony”(występ skrzypcowy) oraz zespołu ArtCrew.

W trakcie uroczystości Stowarzyszenie, dziękując wolontariuszom i darczyńcom, nadało tytuły honorowego Wolontariusza osobom, które dotychczas w sposób szczególny wspierały działania organizacji; pośród nich znaleźli się m.in. uczniowie z Gimnazjum Nr 3 w Policach oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

Gratulujemy inicjatorom i wszystkim wolontariuszom 10 lat pięknej działalności oraz życzymy kolejnych udanych.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email