„Mierzynianki” w finale konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP

28 maja 2021

Panie z koła Gospodyń Wiejskich Mierzynianki na tle swojego stoiska podczas dożynek w Dobrej, ubrane w czarne koszulki i czarne spódnice w czerwone kwiaty, a na głowach kolorowe wianki

Koło Gospodyń Wiejskich "Mierzynianki" zostało zwycięzcą etapu wojewódzkiego konkursu o Nagrodę Małżonki Prezydenta RP organizowanego  przez Kancelarię Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Już niebawem  będą reprezentować województwo zachodniopomorskie w ogólnopolskim finale, którego tematem przewodnim są regionalne zwyczaje oraz obrzędy ślubne i weselne.

Finał odbędzie się 19 czerwca br. w siedzibie Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „MAZOWSZE” im. Tadeusza Sygietyńskiego w Otrębusach.

Ogłoszenie zwycięzców oraz wręczenie głównych nagród nastąpi podczas Dożynek Prezydenckich w Pałacu Prezydenckim w Warszawie.

Celem Konkursu jest ukazanie działalności Kół Gospodyń Wiejskich w obszarach: społecznym, kulturalnym oraz edukacyjnym, jak również prezentacja i promocja  aktywności w zakresie działań prospołecznych i aktywizujących, a także kultywowania i utrwalania tradycji regionalnych.

Gratulujemy sukcesu i trzymamy kciuki!

Herb Powiatu Polickiego

 

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji  Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Facebook - Koło Gospodyń Wiejskich "Mierzynianki"

Źródło: Oficjalna strona Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej

 


Drukuj Drukuj Email Email