Losowanie drużyn w Netto Mini Mundial – w Powiecie Polickim zagrają po raz pierwszy

20 kwietnia 2017

19 kwietnia w studio Radio Szczecin odbyło się losowanie drużyn do Netto Mini Mundial. W rozgrywkach po raz pierwszy wezmą udział zespoły z terenu Powiatu Polickiego, a także z powiatu Vorpommern-Greifswald.

Netto Mini Mundial rozegrany zostanie w dwóch kategoriach: uczniowie klas 3-4 oraz 5-6. Mecze eliminacyjne rozpoczną się 5 maja w Cedyni, a zakończą 27 maja w Dźwirzynie. W Powiecie Polickim drużyny zagrają 20 maja na boiskach "Orlik" przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

W ceremonii losowania drużyn wzięło udział wielu zaproszonych gości, w tym sportowcy, przedstawiciele samorządów lokalnych oraz sponsorzy. Drużyny z terenu Powiatu Polickiego zaprezentowała Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach oraz dwukrotna Mistrzyni Europy, była reprezentantka Polski i zawodniczka KPS Chemik Police Joanna Mirek.

  • W naszym Powiecie tego typu zawody rozegrane zostaną po raz pierwszy. Zespoły otrzymały nazwy państw z kilku różnych kontynentów. Będą je reprezentować podczas rozgrywek, które odbędą się 20 maja. Do zabawy zaprosiliśmy także zespoły z Niemiec - mówi Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach.

Mecze eliminacyjne rozegrane zostaną w Cedyni, Drawsku Pomorskim, Świnoujściu, Choszcznie, Międzyzdrojach, Policach, Gościnie, Goleniowie i Dźwirzynie. Finał zaplanowano na 5 czerwca na stadionie Pogoni w Szczecinie. Tegoroczna edycja Netto Mini Mundial jest już siódmą. W tym roku wezmą w niej udział piłkarze z dziewięciu gmin i powiatów województwa zachodniopomorskiego. 

Więcej informacji o turnieju

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Radio Szczecin


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email