Kresowe wakacje również w Powiecie Polickim

6 lipca 2017

Już po raz kolejny w ramach wakacji w Polsce dzieci z Litwy odwiedziły  Powiat Policki. W dniu 5 lipca br. wyjątkowych gości w Starostwie Powiatowym w Policach przywitali Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki oraz Władysław Diakun Burmistrz Polic.

Uczniowie i ich opiekunowie z Polskiej Szkoły Specjalnej w Solecznikach i Polskiej Szkoły Podstawowej w Rakańcach przebywają w Polsce w ramach projektu ”Kresowe wakacje”, którego realizatorem jest Fundacja Polskich Wartości z miłości dla Ojczyzny we współpracy z Caritas Archidiecezji Szczecińsko - Kamieńskiej.  

Podczas kilkudniowego pobytu w naszym kraju dzieci odwiedzą wiele ciekawych miejsc, zarówno tych o charakterze historycznym, jak i przyrodniczym.

Pośród zaplanowanych atrakcji znalazły się m.in.: muzea, pobyt nad morzem czy wyjazd do Warszawy. W planie wycieczki nie zabrakło również urokliwych miejsc z terenu powiatu polickiego, jak choćby Dolina Dolnej Odry czy plaża nad Zalewem Szczecińskim w Trzebieży.

Na spotkanie w starostwie przybyli również przedstawiciele NSZZ Solidarność ZCH Police S.A., którzy w  imieniu ugrupowania wręczyli przygotowane podarunki dla szkół. Na koniec wizyty dzieci otrzymały pamiątki przygotowane przez Powiat Policki i Gminę Police. Z myślą o tych osobach, które nie mogły przyjechać na wakacje do Polski i pozostały w placówkach, na ręce wychowawców przekazano specjalne pakiety w postaci m.in. albumów przyrodniczych oraz artykułów piśmienniczych i akcesoriów sportowych.

Podobnie jak w ubiegłych latach, do Polic przyjechali także wychowankowie i ich opiekunowie z Domu Dziecka w Solecznikach. W dniu 6 lipca br. na spotkaniu w Urzędzie Miejskim w Policach powitali ich włodarze Gminy Police wspólnie z przedstawicielami Powiatu Polickiego. Grupa ta przyjechała do Polski dzięki m.in. ogromnemu zaangażowaniu ks. Mariusza Węcławka proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jana Bosko  w Szczecinie i wielu życzliwych ludzi.

W trakcie spotkania  nie zabrakło wielu ciepłych słów skierowanych do przybyłej młodzieży, która odwzajemniła miłą gościnę śpiewem przy akompaniamencie gitarowym towarzyszącego im księdza. W tym dniu na dzieci czekało wiele atrakcji przygotowanych wspólnie przez Gminę Police i Powiat Policki. Pośród nich: wizyta w Transgranicznym Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Zalesiu oraz Gminnym Centrum Edukacji i Rekreacji w Trzebieży.

Pobyt obu grup w Polsce możliwy jest dzięki zaangażowaniu wielu osób i wsparciu licznych instytucji, w tym Powiatu Polickiego i Gminy Police.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/ Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto główne: Agnieszka Jaguszewska/ Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Fotogaleria: Agnieszka Rychlik-Bakalarz, Agnieszka Jaguszewska/ Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email