Dzieci z Domu Dziecka w Policach i Tanowie na wycieczce z okazji Dnia Dziecka

7 lipca 2017

Zarząd Powiatu w Policach spełnił marzenie jednej z wychowanek Domu Dziecka w Tanowie i przekazał bilety na 3-dniową wycieczkę do Warszawy dla wychowanków Domu Dziecka w Policach i Tanowie.

"Warszawska Przygoda" rozpoczęła się 24 czerwca. 50 dzieci z Domu Dziecka w Policach i Tanowie wraz 8 wychowawcami wyruszyło autokarem do Warszawy, by zwiedzić stolicę Polski. 

Grupa zwiedziła Cmentarz Powązkowski oraz Stare Miasto, Muzeum Powstania Warszawskiego, Centrum Nauki Kopernik, Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Łazienki Królewskie, Centrum Pieniądza i wiele innych.

  • W pierwszych wypowiedziach dzieci słychać było, że największe wrażenia pozostawił w nich cmentarz ze starymi pomnikami, Muzeum Powstania Warszawskiego, eksperymenty w Centrum Nauki Kopernik i pawie w Łazienkach Królewskich. Dzieci bawiły się znakomicie, a ich energia mimo długiej podróży pozostawała niewyczerpana. Za spełnienie marzeń dziękujemy - relacjonują Elżbieta Szymczak i Katarzyna Twardowska wychowawczynie z Domu Dziecka w Tanowie.

Niektóre wypowiedzi wychowanków Domu Dziecka w Policach i Tanowie:

„Bardzo podobało mi się Centrum Nauki Kopernika – mogłoby być więcej czasu na zabawę i oglądanie. Ogólnie wrażenia bardzo pozytywne.”

„Podobało mi się w Muzeum Powstania Warszawskiego. Super wyglądała zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza oraz Łazienki.”

„Podobało mi się Centrum Pieniądza. Hotel była fajny i ogółem cała wycieczka też”.

„Podobała mi się syrenka i Wisła. Było fajnie”.

„Podobało mi się, że mogłam zwiedzić Warszawę, szczególnie Centrum Nauki Kopernika i Muzeum Powstania Warszawskiego”.

„Bardzo mi się podobał Stadion Narodowy oraz Centrum Nauki Kopernika. Fajnie jest gdzieś wyjechać.”

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Dom Dziecka w Tanowie


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email