Konkurs kulinarny „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń

27 maja 2022

Baner Bitwy Regionów w motywie kwiatowym i dużym napisem świadczącym o tym, że konkurs startuje

Rozpoczął się nabór do VII edycji ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich i stowarzyszeń pn. "Bitwa Regionów".

Pomysł na konkurs wyrasta z pasji do polskiej kuchni regionalnej i rodzimego folkloru, a także z chęci promowania polskiej kuchni i szerzenia konsumenckiego patriotyzmu.

Tegoroczny konkurs podzielony jest na trzy etapy:

Etap I - wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich, które prześlą prawidłowo wypełniony formularz online, wezmą udział w powiatowych Piknikach z  Produktem Polskim.

Etap II - 10 Kół Gospodyń Wiejskich z największą liczbą punktów w danym województwie, zostanie zaproszone do udziału w półfinałach wojewódzkich.

Etap III - 16 Kół Gospodyń Wiejskich (po jednym z każdego województwa), które zdobędą 1. miejsce w II etapie konkursu, zakwalifikuje się do finału ogólnopolskiego.

Każda edycja konkursu, cieszy się wysoką frekwencją oraz zaangażowaniem wielu Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń.

Organizatorami konkursu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem. 

Zgłoszenia Kół Gospodyń Wiejskich można wysyłać za pomocą formularza.

Plakat konkrusu Bitwa Regionów, zgłoszenia do 31 maja 2022 br na obrazku znajduje się kobieta - gospodynia wiejska w czapce kucharskiej oraz dużo kolorowych kwiatów

Źródło: bitwaregionow.pl/ red. Paulina Wiercioch, Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

 

Drukuj Drukuj Email Email