Konferencja „Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – BĄDŹMY RAZEM” z okazji 45-lecia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach

18 maja 2017

17 maja w Miejskim Ośrodku Kultury w Policach odbyła się konferencja naukowa pod nazwą "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – BĄDŹMY RAZEM" zorganizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Policach.

Celem konferencji było upowszechnianie idei wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz znaczenia wcześnie podejmowanych oddziaływań terapeutycznych dla jak najlepszego funkcjonowania dzieci z zaburzonym rozwojem psychoruchowym w dalszym życiu.

Podczas konferencji uczestnicy mieli możliwość poszerzenia wiedzy dotyczącej wczesnego wspomagania rozwoju dziecka, zarówno w zakresie wiedzy merytorycznej, jak i prawno-organizacyjnej. Konferencja była też szansą na zapoznanie się z metodami pracy terapeutycznej wykorzystywanymi w pracy z dziećmi z zaburzonym rozwojem psychoruchowym.

W konferencji wzięli udział osoby pracujące z małymi dziećmi, pedagodzy, rodzice, przedstawiciele instytucji obejmujących wsparciem osoby niepełnosprawne, władze samorządowe i oświatowe, lekarze, pielęgniarki, pracownicy służby zdrowia i terapeuci prowadzący wczesne wspomaganie rozwoju dziecka i wczesną interwencję.

Wydarzenie podzielono na 7 bloków. W każdym z nich prelegenci przedstawiali informacje dotyczące wczesnego wspomagania rozwoju dziecka.

Podczas konferencji Zarząd Powiatu w Policach przekazał gratulacje i podziękowania z okazji 45-lecia istnienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach.

Konferencja naukowa pod nazwą "Wczesne wspomaganie rozwoju dziecka – BĄDŹMY RAZEM" zorganizowana została w ramach obchodów 45-lecia istnienia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach. 

Patronat nad wydarzeniem objęli: Minister Edukacji Narodowej, Rektor Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Zachodniopomorski Kurator Oświaty oraz Starosta Policki.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email