Kolejne spotkanie grupy roboczej projektu pn. „Wymiana najlepszych praktyk w celu utrzymania bezpieczeństwa w regionie przygranicznym i rozwoju współpracy między powiatami Vorpommern – Greifswald oraz Powiatem Polickim”.

30 marca 2021

Z lewej przedstawiciel Powiatu Vorpommern-Greifswald Werner Hackbart z prawej Andrzej Podlecki Naczelnik Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Starostwa Powiatowego w Policach

29 marca br. odbyło się kolejne w formule online polsko-niemieckie spotkanie grupy roboczej projektu pn.: "Wymiana najlepszych praktyk w celu utrzymania bezpieczeństwa w regionie przygranicznym i rozwoju współpracy między powiatami Vorpommern - Greifswald oraz Powiatem Polickim".

Celem przedsięwzięcia jest nie tylko monitorowanie bieżącego stanu zagrożenia COVID - 19, ale również wymiana praktyk i doświadczeń na  obszarze  ww. powiatów, a także zakup sprzętu niezbędnego do podejmowania działań zmierzających do poprawy bezpieczeństwa w rejonie przygranicznym.

W 2020 r. Powiat Policki podejmując liczne działania w walce z zagrożeniem COVID-19 otrzymał dofinansowanie na ww. działania w ramach projektu "Walka z pandemią COVID-19 i jej konsekwencjami w Euroregionie Pomerania"-"Funduszu Małych Projektów Komunikacja-Integracja-Współpraca" współfinansowanego z Programu Współpracy Interreg VA Meklemburgia-Pomorze Przednie/Brandenburgia/Polska.

Logotyp programu Interreg

 

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email