Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach dotyczące bieżącej sytuacji na rzece Odra

19 sierpnia 2022

Posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach

19 sierpnia odbyło się kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Policach dotyczące bieżącej sytuacji na rzece Odra.

W posiedzeniu pod przewodnictwem Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka wzięli udział między innymi Burmistrz Polic Władysław Diakun, Burmistrz Nowego Warpna Jarosław Burba, Komendant Powiatowy Policji w Policach insp. Mariusz Bajor, Komendant Straży Miejskiej w Policach Dawid Bałuch, Powiatowy Lekarz Weterynarii, przedstawiciele: Państwowego Gospodarstwa Wodnego Wody Polskie, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Policach, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Policach, Społecznej Straży  Rybackiej, Starostwa Powiatowego w Policach, Urzędu Miejskiego w Policach oraz Urzędu Gminy w Kołbaskowie.

Według przekazanych informacji od wszystkich instytucji prowadzących akcję na rzece Odra, sytuacja w Powiecie Polickim jest bardzo bezpieczna i stabilna. Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna po ciągłym monitorowaniu jakości wód nie stwierdza żadnych chemicznych zanieczyszczeń. Nie ma żadnych interwencji i sygnałów ze strony medycznej o sytuacji, gdy ktoś kto znalazł się w wodzie miał jakiekolwiek skutki zdrowotne. Państwowa Powiatowa Straż Pożarna postawiła zaporę prewencyjną w miejscowości Moczyły w gminie Kołbaskowo. Nie stwierdzamy tam znaczącej ilości śniętych ryb. Są to pojedyncze przypadki – mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Zgodnie z zarządzeniem Wojewody Zachodniopomorskiego do 25 sierpnia na terenie Powiatu Polickiego oraz na terenie całego województwa zachodniopomorskiego obowiązuje zakaz bezpośredniego kontaktu z wodami Odry, w tym Zalewu Szczecińskiego.

Z inicjatywy Powiatu Polickiego, na terenie gmin Police, Nowe Warpno i Kołbaskowo przy akwenach wodnych staną tablice informujące o zakazie korzystania.

Kolejne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego zaplanowano na 25 sierpnia.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email