Jubileuszowa „Paczka dla Rodaka i Bohatera na Kresach”

5 grudnia 2023

Przedstawiciel Powiatu Polickiego wręcza pamiątkowy grawerton

W sobotę 2 grudnia odbył się jubileusz 10-lecia istnienia "Paczki dla Rodaka i Bohatera na Kresach".

Wydarzenie odbyło się w koszarach 14 Brygady Obrony Terytorialnej w Szczecinie. Organizatorem była Fundacja Polskich Wartości, która rokrocznie organizuje paczki dla rodzin zza wschodniej granicy.

W tegorocznej bożonarodzeniowej edycji, zapakowano 1 300 paczek rodzinnych i 300 paczek z chemią i artykułami szkolnymi. Znajdują się w nich produkty żywnościowe, kawy, herbaty, słodycze oraz opłatek wraz z kartką świąteczną. Paczki trafią do osób samotnych i potrzebujących oraz rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej na Białorusi, Litwie i Łotwie.

W przygotowaniu paczek pomagało wiele osób, w tym także wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży.

Podczas wydarzenia wręczono także przedstawicielom instytucji i samorządów podziękowania za dotychczasową pomoc. Z rąk Prezesa Wojciecha Woźniaka pamiątkową statuetkę w imieniu Starosty Polickiego Andrzeja Bednarka odebrała Naczelnik Wydziału Informacji i Promocji Agnieszka Rychlik-Bakalarz.

Zarząd Powiatu w Policach wyrażając szacunek za dotychczasową działalność Fundacji przekazał pamiątkowy grawerton z życzeniami kolejnych udanych przedsięwzięć.

Fotogaleria

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Fundacja Polski Wartości


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email