Jubileusz 76-lecia istnienia szpitala przy ul. Unii Lubelskiej w Szczecinie

5 grudnia 2023

Przedstawiciele samorządów powiatowego podczas uroczystości w filharmonii

W sobotę 2 grudnia w Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie obchodzono jubileusz 76-lecia istnienia SPSK nr 1 w Szczecinie.

Gospodarzem wydarzenia był Dyrektor placówki dr n. med. Konrad Jarosz.

W uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych gości, między innymi rektor PUM, prof. Bogusław Machaliński, posłowie na Sejm i senatorowie, przedstawiciele instytucji współpracujących ze szpitalem i przedstawiciele władz samorządowych.

Powiat Policki reprezentowali Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka i Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska. Był również Burmistrz Polic Władysław Diakun i sołtys Przęsocina Zofia Hlek.

Podczas jubileuszu przypomniano historię placówki, dyrektorów, a także plany na przyszłość. Wyróżniono również najbardziej zasłużonych pracowników.

SPSK NR1 im. prof. Tadeusza Sokołowskiego PUM to największa i jedna z najnowocześniejszych placówek ochrony zdrowia w województwie zachodniopomorskim. Wykonywany jest szeroki zakres unikatowych procedur specjalistycznych w ramach stacjonarnej i ambulatoryjnej opieki medycznej. Hospitalizowani są pacjenci najtrudniejsi, wymagający wysokospecjalistycznej wiedzy i znakomitego sprzętu.

W strukturach Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 1 PUM funkcjonują:

  • 28 Klinik i Oddziałów,
  • Szpitalny Oddział Ratunkowy,
  • Centrum Leczenia Urazów Wielonarządowych.

Działalność ambulatoryjna prowadzona jest w oparciu o 41 specjalistycznych poradni przyklinicznych, w których rocznie udzielanych jest ponad 170 tys. porad. Prowadzone jest kształcenie przed i podyplomowe kadry medycznej, a także działalność naukowo-badawcza, która ma na celu rozwój medycyny oraz poprawę jakości udzielanych świadczeń.

Działalność szpitala odbywa się w trzech lokalizacjach: w Szczecinie przy ul. Unii Lubelskiej i Broniewskiego oraz w Policach przy ul. Siedleckiej.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email