„Jesienne spotkanie w ogrodzie zmysłów”

25 września 2019

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach dąży do tego, aby oferta wsparcia terapeutycznego placówki była coraz ciekawsza i wychodziła naprzeciw potrzebom dzieci i rodziców w zakresie specjalistycznej terapii i rehabilitacji.

Najmłodsi mieszkańcy Powiatu Polickiego od 24 września mogą korzystać z "sensorycznego ogrodu" – przyjaznej i ekologicznej przestrzeni utworzonej na terenie zielonym przylegającym do budynku placówki.

Ogród pełni funkcję relaksacyjną i zabawową, ale przede wszystkim ma charakter poznawczy i terapeutyczny dla dzieci objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju - pozwala odkrywać struktury, faktury, dźwięki, zapachy i kształty; stwarza warunki do swobodnej i kierowanej aktywności ruchowej.

  • Ogród jest też otwartą poczekalnią dla rodziców i dzieci oczekujących na specjalistyczną diagnozę i terapię w naszej poradni - mówi Monika Piątkowska Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Policach.

Uroczystego otwarcia „ogrodu zmysłów” dokonały Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach Agnieszka Bąk oraz Przewodnicząca Komisji Edukacji i Kultury Danuta Chylewska-Kęsy.

Przedszkolakom wraz z wychowawczyniami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 dla Dzieci Niepełnosprawnych Ruchowo im. M. Grzegorzewskiej w Policach towarzyszyli wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Trzebieży oraz Dyrektor MOW Marcin Głuszyk, którzy razem z pracownikami poradni tworzyli to miejsce.

Fotogaleria

Tekst: Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Policach

Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email