Inauguracja XVI roku akademickiego Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

6 października 2023

Przedstawiciele samorządu powiatowego składają życzenia

W czwartek 5 października odbyła się XVI inauguracja roku akademickiego Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

Do PUTW należy ponad 400 słuchaczy. Słuchacze uniwersytetu biorą udział w różnorodnych sekcjach, w tym w wielu grupach tematycznych.

Policki Uniwersytet Trzeciego Wieku powstał w 2008 roku. Słuchaczem Polickiego UTW może zostać każdy, kto zakończył działalność zawodową, pragnie aktywnie żyć i chce rozwijać swoje zainteresowania. Zajęcia w PUTW odbywają się podobnie jak w każdym Uniwersytecie Trzeciego Wieku - od października do czerwca z przerwą na ferie zimowe i świąteczne.

Podczas inauguracji roku akademickiego nowi słuchacze złożyli ślubowanie. Nie zabrakło występu chóru PUTW oraz wykładu inauguracyjnego.

Życzenia wszelkiej pomyślności wszystkim słuchaczom złożyli między innymi Wojewoda Zachodniopomorski Zbigniew Bogucki i Przewodnicząca Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego Teresa Kalina.

W imieniu mieszkańców Powiatu Polickiego Starosta Policki Andrzej Bednarek, Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski, Wicestarosta Policki Joanna Napiwodzka oraz Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska  wraz z Wiceprzewodniczącym Rady Powiatu w Policach Januszem Szwydem i Radnym Rady Powiatu w Policach Shivanem Fate złożyli wszystkim studentom Polickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku życzenia zdrowia, niesłabnącej pasji i wszelkiej pomyślności.

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email