II sesja Rady Powiatu w Policach

28 listopada 2018

28 listopada odbyła się II sesja Rady Powiatu w Policach podczas której wybrano wiceprzewodniczących Rady Powiatu, Starostę Polickiego, Wicestarostę Polickiego i Członka Zarządu Powiatu.

Po otwarciu obrad przez Przewodniczącego Rady Cezarego Arciszewskiego i rozszerzeniu porządku obrad II sesji Rady Powiatu w Policach, powiatowi radni przystąpili do uchwalenia uchwał dotyczących budżetu Powiatu na 2018 rok.

Najważniejszymi punktami środowej sesji były wybory wiceprzewodniczących Rady Powiatu, Starosty Polickiego, Wicestarosty Polickiego i Członka Zarządu Powiatu.

Na wiceprzewodniczących Rady Powiatu wybrano w głosowaniu tajnym Jolantę Tobołę i Janusza Szwyda.

W kolejnym punkcie obrad odbyły się wybory na Starostę Polickiego. Zgłoszony przez radnego Adama Pacholika Andrzej Bednarek wyraził zgodę na kandydowanie na Starostę Polickiego. Głosami 19 radnych Andrzej Bednarek został wybrany na kolejną kadencję na stanowisko Starosty Polickiego.

Kolejnym głosowaniem był wybór Wicestarosty Polickiego. Starosta Policki rekomendował na to stanowisko Joannę Napiwodzką, która wyraziła zgodę na kandydowanie. Przy 14 głosach "za", 4 przeciwnych i 1 wstrzymującym Joanna Napiwodzka została Wicestarostą Polickim. 

Podczas II sesji Rady Powiatu w Policach wybrano także Członka Zarządu Powiatu w Policach. Rekomendowana przez Starostę Polickiego Beata Chmielewska wyraziła zgodę na kandydowanie i otrzymała 18 głosów "za", przy 1 głosie wstrzymującym. Tym samym Beata Chmielewska została po raz drugi Członkiem Zarządu Powiatu w Policach.

Kolejna sesja Rady Powiatu w Policach odbędzie się 21 grudnia.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email