1800 Mikołajów pojawi się w Policach

28 listopada 2018

W tym roku Gwiazda Betlejemska nieco szybciej pojawi się na niebie, bo już 2 grudnia br. Po raz 6. biegacze, zawodnicy Nordic Walking, dzieci i kibice, będą mieli okazję wspólnie spędzić niezapomniane chwile podczas Biegu Mikołajkowego w Policach. 

Podobnie jak w ubiegłym roku miejscem startu i mety będzie stadion OSiRu w Policach, a sercem imprezy budynek Szkoły Podstawowej nr 8 im. Jana Pawła II w Policach. 

Tradycyjnie jako pierwsze na linii startu staną Krasnale z przedszkoli oraz klas 1-3, które rywalizować będą odpowiednio na dystansie 200 i 400 m.

Punktualnie o godzinie 11:00 na 5-cio kilometrową trasę wyruszy barwny korowód zawodników Nordic Walking.

W międzyczasie na stadionie na starcie ustawią się sztafety z dość niespotykaną formą pałeczki – choinką! Zawodnicy w Świątecznej Sztafecie Marzeń do pokonania będą mieli 4 x 100m, niosąc przy tym świąteczne drzewko.

O godzinie 12:00, na dystansie dwa razy dłuższym niż Nordic Walking, wystartuje ponad 1600 – osobowa grupa Mikołajów, Śnieżynek, Reniferów, Prezentów i mnóstwa innych bajecznie przebranych osób! Biało-czerwona fala będzie miała do pokonania 10 kilometrów.

Organizatorzy, BiegamBoLubięPolice ze Zbigniewem Pokrzywińskim na czele zapraszają do udziału w tej niezwykłej imprezie sportowej!

Imprezę biegową wspiera między innymi Powiat Policki.

Tekst i Foto: BBL Team Police


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email