I Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki o puchar Starosty Polickiego

6 grudnia 2022

Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska wręcza nagrody
W sobotę 3 grudnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach odbył się I Ogólnopolski Mikołajkowy Turniej Minisiatkówki o puchar Starosty Polickiego.

Organizatorami wydarzenia byli UKS SMS Police i Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. Partnerem imprezy był między innymi Powiat Policki.

W kategorii "Trójki Dziewcząt" i "Trójki Chłopców" wystartowało łącznie 36 drużyn, które podzielone na sześć grup, rywalizowały o awans do grup finałowych.

Po rozegraniu wszystkich spotkań, w grupach eliminacyjnych i finałowych, wyłoniono zwycięzców.

W kategorii "Trójki Dziewcząt" pierwsze miejsce zajęła drużyna UKS 9 Leszno. Miejsce drugie zajęła drużyna SP9/KS Pałac Bydgoszcz, a miejsce trzecie UKS Bukowe I Szczecin.

W kategorii "Trójki Chłopców" pierwsze miejsce zajęła drużyna BKS Chemik I Bydgoszcz. Miejsce drugie zajęła drużyna  UKS Żak I Krzeszyce, a trzecie miejsce UKS 9 Leszno.

Puchary, medale i nagrody rzeczowe wręczali Beata Chmielewska - Członek Zarządu Powiatu w Policach, Agata Jarymowicz - Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach i Mariusz Brzostek - Prezes Fundacji Grupy Azoty Police na rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej.

Uczestnikami siatkarskiego turnieju były drużyny UKS SMS Police, UKS Volley Wałcz, Volley Poznań, SP9/ KS Pałac Bydgoszcz, UKS Bukowe Szczecin, UKS 9 Leszno, PSPS "Chemik" Police, BKS Chemik Bydgoszcz - Siatkówka Młodzieżowa, UKS ŻAK Krzeszyce, KS Stocznia M&W Darłowo, STS Olimpia Sulęcin, SSP1 - UKS Bronek Koszalin i KS Spójnia Stargard.

Na parkiecie hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach zagrało ponad 150 dzieci w wieku 11 lat. Dla najlepszych zespołów w kategorii Dziewcząt i Chłopców wręczono puchary, medale i nagrody rzeczowe. Każdy uczestnik otrzymał Czapkę Mikołaja, okolicznościową koszulkę i słodkie co nieco.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL