I inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Regionu w Policach

14 czerwca 2019

Chcą godnie reprezentować młodzież z terenu powiatu polickiego, planują podejmować działania w zakresie integracji lokalnych środowisk młodzieżowych, współpracy z ich odpowiednikami w regionie, a także wolontariatu i ekologii. Kto to taki? To członkowie Młodzieżowej Rady Regionu w Policach, którzy w dniu 13 czerwca br. podczas I inauguracyjnej sesji  odbywającej się w Zespole Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach, ślubowali godnie i rzetelnie sprawować swoje obowiązki mając na względzie dobro reprezentowanej przez nich młodzieży.

Otwarcie obrad poprzedzone zostało okolicznościowym wystąpieniem   Przewodniczącego Rady Powiatu w Policach Cezarego Arciszewskiego, który nie tylko powitał nowo wybranych radnych, ale również  pogratulował sukcesów przybyłym radnym minionej kadencji, podkreślając przy tym zaangażowanie młodzieży w wiele cennych inicjatyw na terenie powiatu. Specjalnie na tę okoliczność przygotowane zostały drobne upominki, które wręczyli m.in. członkowie kapituły ds. wyboru kandydatów do Młodzieżowej Rady Regionu w Policach tj.  Członek Zarządu Powiatu w Policach Beata Chmielewska oraz Radny Powiatu w Policach Albin Majkowski, a także przybyły na sesję Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Grzegorz Ufniarz.

Wyrazy uznania i gratulacje zostały również skierowane do opiekunów młodzieży.

Podczas I sesji Młodzieżowej Rady Regionu w Policach wybrano prezydium rady oraz sekretarza.

Przewodniczącą Młodzieżowej Rady Regionu w Policach wybrana została Aleksandra Walczak z II Liceum Ogólnokształcącego im. Mieszka I w Szczecinie, zaś Wiceprzewodniczącym Robert Maksymilian Skórzyński uczeń Zespołu Szkół im. Ignacego Łukasiewicza w Policach. Funkcję sekretarza objęła Karolina Nastarewicz, również uczennica z ww. placówki.

W trakcie wydarzenia podsumowano także działalność  Młodzieżowej Rady Regionu w Policach  kadencji 2016-2019.

  • 3 lata to całkiem sporo działań, udało nam się zrealizować wiele projektów, niektóre z nich cieszyły się naprawdę dużym  zainteresowaniem młodzieży jak choćby "Noc w kinie", nie brakowało konferencji i spotkań podczas, których reprezentowaliśmy Gminę Police i Powiat Policki, wymienialiśmy poglądy i doświadczenia. Podejmowaliśmy współpracę z młodzieżową radą z miasta Greifswald, po stronie niemieckiej - mówił podczas prezentacji dokonań Jakub Waszkiewicz były już Przewodniczący Młodzieżowej Rady Regionu w Policach.

Na Młodzieżową Radę Regionu czeka wiele nowych wyzwań, Powiat Policki życzy dużo energii i wielu sukcesów w realizacji projektów, które mają zasięg nie tylko lokalny, ale również wpisują się w założenia tematów globalnych jak choćby ekologia czy ochrona środowiska.

Fotogaleria

Tekst i Foto: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email