I edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB

19 maja 2021

Uczestnicy wyścigu w kolarstwie przełajowym
W niedzielę 16 maja w Przęsocinie odbyła się I edycja Zachodniopomorskiego Pucharu MTB.

Impreza organizowana w Przęsocinie była pierwszy raz. Podczas wydarzenia zbierano środki na lek dla Ingi Niedźwieckiej z Przęsocina.

Na starcie zameldowało się ponad 250 zawodników dorosłych i 50 dzieci. Oficjalnego otwarcia wyścigu dokonali Burmistrz Polic Władysław Diakun, Przewodniczący Rady Miejskiej w Policach Andrzej Rogowski i Sołtys Przęsocina Zofia Hlek. Nagrody wręczał między innymi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Zawodnicy rywalizowali w trzech dystansach GIGA, MEGA i MINI czyli 60 kilometrów, 40 kilometrów i 20 kilometrów.

Dystans GIGA zwyciężył Mariusz Gil, miejsce drugie zajął Paweł Kalita, a miejsce trzecie Przemysław Janik.

W dystansie MEGA pierwsze miejsce zajął Jakub Orzechowski, drugie miejsce Adrian Zimny, a miejsce trzecie Jarosław Panejko. Wśród kobiet zwyciężyła Magdalena Płachecka-Roszatycka przed Iwoną Rychlewska i Katarzyną Piecyk.

Zawody w dystansie MINI zwyciężył Piotr Jarmużewski. Miejsce drugie zajął Ireneusz Wręczycki, a miejsce trzecie Jakub Majchrowski.  Wśród kobiet zwyciężyła Anna Gaborska przed Agnieszką Zubel i Joanną Wojtanowską.

Partnerem wydarzenia byli między innymi Powiat Policki i Gmina Police.

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL