Historyczny awans SMS Police do Ogólnopolskiej Gimnazjady!

19 maja 2016

Gimnazjalne zawodniczki SMS Police zwyciężyły w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady. Tym samym awansowały do Ogólnopolskich zawodów.

Po raz pierwszy w historii zawodniczki SMS Police wywalczyły tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego w kategorii szkół gimnazjalnych. W rozgrywanym 13 maja w Szczecinie Finale Województwa nie miały sobie równych i zasłużenie zajęły pierwsze miejsce.

Drużyna trenera Wojciecha Kaszy w pierwszym finałowym meczu zagrała przeciw Gimnazjum nr 9 z Koszalina. Mimo początkowych kłopotów, SMSki wygrały pierwszą partię 25:22, w drugiej natomiast przewyższyły rywala kilkukrotnie, wygrywając 25:9.

W drugim meczu policzanki grały z gospodarzem turnieju – Gimnazjum nr 9 ze Szczecina. Pokaz umiejętności i wielka chęć zwycięstwa pozwoliły SMSkom wypracować kilkupunktowe przewagi, by ostatecznie wygrać wysoko – 25:16 i 25:14.

Zawodniczki SMS Police/Gim 6 Police z kompletem zwycięstw zajęły pierwsze miejsce w Finale, zdobyły tym samym tytuł Mistrza Województwa i uzyskały awans do Ogólnopolskiej Gimnazjady, która odbędzie się w połowie czerwca w Kołobrzegu.

• Bardzo nas cieszy postawa naszych uczennic. SMS na poziomie gimnazjum funkcjonuje w naszej szkole od 2015 roku. Dziewczyny w ciągu tych dziewięciu miesięcy zrobiły ogromne postępy i dzisiaj widzieliśmy tego efekty. Dysponujemy świetnymi warunkami treningowymi, naprawdę nie mamy się czego wstydzić. Dyrekcja Zespołu Szkół w Policach i Starostwo Powiatowe dokładają wszelkich starań, abyśmy mogli odnosić takie sukcesy jak dzisiaj. Za to im dziękujemy – mówi Mateusz Frąckowiak ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Policach.

Teraz przed zawodniczkami SMS Police miesiąc ciężkiej pracy. W połowie czerwca uczennice Zespołu Szkół wezmą udział w zawodach Ogólnopolskiej Gimnazjady, która odbędzie się w Kołobrzegu.

SMS Police – Gim 9 Koszalin 2:0 (25:22, 25:9)
SMS Police – Gim 9 Szczecin 2:0 (25:16, 25:14)