Gimnazjaliści z SMS Police Wicemistrzami Województwa

27 kwietnia 2017

Zawodnicy gimnazjalnej SMS Police zajęli drugie miejsce w Finale Wojewódzkiej Gimnazjady. Policzanie pokonali zespoły z Pyrzyc i Kołobrzegu. Mistrzem Województwa została drużyna ze Świnoujścia.

Finał Wojewódzkiej Gimnazjady w Piłkę Siatkową Chłopców odbył się 26 kwietnia w hali widowiskowo-sportowej Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach. W zawodach wzięły udział najlepsze cztery drużyny z województwa zachodniopomorskiego - Gimnazjum MS z Pyrzyc, Gimnazjum nr 1 z Kołobrzegu, Gimnazjum nr 1 ze Świnoujścia i Gimnazjum nr 6/SMS Police.

Zespoły rywalizowały systemem "każdy z każdym" z zaliczeniem meczu z Półfinału. Drużyna trenera Pawła Kolca w pierwszym spotkaniu zagrała przeciw zespołowi z Kołobrzegu. Wygrana 2:0 pozwoliła w kolejnym meczu walczyć o 1 miejsce w turnieju i tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego. W równolegle toczonym meczu gimnazjaliści ze Świnoujścia także pokonali 2:0 zespół z Pyrzyc.

Mecz o pierwsze miejsce był bardzo wyrównany w pierwszym secie. Oba zespoły grały punkt za punkt. Ostatecznie pierwsza partia padła łupem świnoujścian, w drugim secie również byli lepsi i wygrali 2:0. Tym samym zajęli pierwsze miejsce w turnieju i wywalczyli tytuł Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego. Gospodarze turnieju uplasowali się na drugiej pozycji z tytułem Wicemistrza.

Wyniki meczów:

Gim 1 Świnoujście - Gim MS Pyrzyce 2:0

Gim 6 Police - Gim 1 Kołobrzeg 2:0

Gim 1 Kołobrzeg - Gim MS Pyrzyce 0:2

Gim 6 Police - Gim 1 Świnoujście 0:2

Klasyfikacja końcowa:

1. Gim 1 Świnoujście - awans

2. Gim 6 Police

3. Gim MS Pyrzyce

4. Gim 1 Kołobrzeg

Podczas zawodów wręczono także nagrody indywidualne. Zawodnicy z Polic otrzymali dwie: najlepszy przyjmujący Szymon Gralak i najlepszy atakujący Jakub Nowak. MVP turnieju został natomiast Michał Nowakowski ze Świnoujścia.

Zwycięzcy zawodów oprócz tytułu Mistrza Województwa Zachodniopomorskiego wywalczyli awans do Finałów Ogólnopolskiej Gimnazjady, która odbędzie się w Elblągu w dniach 28-31 maja 2017r. 

W uroczystości oficjalnego zakończenia Finału wzięło udział wielu zaproszonych gości: Cezary Arciszewski Przewodniczący Rady Powiatu w Policach, Krystyna Wiśniewska Naczelnik Wydziału Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach, Agata Jarymowicz Dyrektor Zespołu Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach oraz Marcin Kuduk Wiceprzewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Szczecinie.

Puchary i medale ufundował Szkolny Związek Sportowy, natomiast nagrody rzeczowe Powiat Policki i Zespół Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach.

Fotogaleria

Pełna fotogaleria

 Tekst i Foto: www.smspolice.pl
-----

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email