Giełda Sprzętu i Usług dla Osób Niepełnosprawnych „I Ty możesz być aktywny”

8 grudnia 2016

8 grudnia 2016 roku z okazji Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych po raz kolejny odbyła się Giełda Osób Niepełnosprawnych "I Ty możesz być aktywny", której organizatorem było Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

To cykliczne wydarzenie ma pomóc osobom niepełnosprawnym w rozeznaniu rynku w zakresie specjalistycznego sprzętu rehabilitacyjnego i świadczonych usług w branży rehabilitacyjnej. Podczas wydarzenia  poruszane są także tematy prawne i społeczne związane z niepełnosprawnością.

Otwarcia giełdy dokonały Beata Chmielewska Członek Zarządu Powiatu w Policach oraz Beata Karlińska Dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Policach.

Instytucje i organizacje pozarządowe działające na rzecz osób niepełnosprawnych, przygotowały szeroką ofertę. Każdy chętny mógł zasięgnąć informacji lub skorzystać z konsultacji medycznych z zakresu rehabilitacji osób niepełnosprawnych, wykonać bezpłatnie badanie słuchu i komputerowe stóp, zbadać poziom cholesterolu i trójglicerydów, czy też ciśnienia tętniczego.

Dla odwiedzających została również przygotowana wystawa sprzętu rehabilitacyjnego oraz urządzeń pomocnych, które na co dzień pozwalają na pokonywanie trudności.

Fotogaleria

Tekst/Foto: Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Drukuj Drukuj Email Email