Finał turnieju historycznego „Moja Wolna Biało-Czerwona”

24 września 2018

W dniu 21 września 2018 r., w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Policach, odbył się finał turnieju historycznego organizowanego przez Wydział Edukacji i Kultury "MOJA WOLNA BIAŁO - CZERWONA".

Głównym celem turnieju było kształtowanie postaw patriotycznych młodego pokolenia poprzez upowszechnianie wiedzy o historii Polski i regionu w XX i XXI wieku, jak również budzenie zainteresowania historią i rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów. Uczestnicy turnieju musieli wykazać się umiejętnościami kreatywnego myślenia o dziejach minionych, a także pracy ze źródłami historycznymi.

W turnieju uczestniczyły trzyosobowe zespoły reprezentujące poszczególne jednostki organizacyjne z powiatu polickiego. Pytania dotyczyły wiedzy na temat 100 lat historii Polski, a także orientacji w zakresie bieżących, istotnych wydarzeń i informacji ukazujących się w mediach, a dotyczących szeroko rozumianej historii dotyczącej niepodległej Polski.

Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki i w każdym finale dla dwóch grup wiekowych uczestniczących w turnieju konieczna była dogrywka.

O zwycięstwie przesądził 1 punkt w każdej grupie wiekowej.

Zwycięzcom konkursu historycznego  gratulujemy wiedzy, zaangażowania oraz poszerzania wiedzy z zakresu historii Polski.

 

Tekst: Artur Niewiarowski/Wydział Edukacji i Kultury Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Aleksandra Pacholik/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email