Festyn „Mierzyński Wór Przygód” odbył się w ramach Budżetu Obywatelskiego

10 czerwca 2019

W sobotni poranek Teren Rekreacyjno-Sportowy "Mierzynianka" tętnił od rana gwarem, muzyką i radosnym śmiechem dzieci, które przyszły z rodzicami i dziadkami na swoje święto.
 
Festyn "Mierzyński Wór Przygód" odbył się w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Na przybyłych czekała piękna pogoda i moc atrakcji takich jak : dmuchańce, skakańce, malowanie twarzy, balonowe stwory, wata cukrowa, popcorn, słodkie przekąski, jabłka, konkursy indywidualne i grupowe z nagrodami, bańki mydlane, zapinki, pokazy Zumby przeprowadzone przez Monikę Stępniak i animatorki z Mind Power Studio z Mierzyna.
 
Tradycyjnie animatorzy z Wodnego Królestwa przeprowadzili chrzest Neptuna. Dzieci miały też okazję rozbić CUKIERKOWĄ PINIATĘ. Niesłabnącym powodzeniem wśród przybyłych cieszyły się, pojazdy militarne Stowarzyszenia "Militarni" z Trzebieży. Podczas festynu nie zabrakło też ciekawych konkursów z nagrodami oraz występów artystycznych i pokazów - wśród nich występy dzieci z Akademii Twórczej Edukacji Pszczółka, które zachwyciły wspaniałymi strojami i profesjonalnym przygotowaniem.
 
Każdy z małych uczestników Dnia Dziecka miał możliwość zaprezentowania swoich umiejętności manualnych w strefie klocków. Ogromną popularnością cieszyły się warsztaty robienia lizaków z naturalnych składników, które dzieci mogły samodzielnie wykonać. Nowo otwarta Bascet Arena z Mierzyna przygotowała konkurs rzutowy z nagrodami dla najmłodszych uczestników wydarzenia. 
 
Był też przedstawiciel Regionalny MDS Szczecin - Stowarzyszenie Close Combat Academy, który przeprowadził darmowe warsztaty samoobrony MDS. Była nie tylko możliwość rozmowy o różnych aspektach bezpieczeństwa, ale także praktycznego zaznajomienia się z podstawowymi zachowaniami, rozpoznawania i reagowania w sytuacjach zagrożenia.
 
W czasie wydarzenia wspierano też akcję organizowaną przez stoiska Love Nature szwedzkiej marki Oriflame. Każdy kto przyniósł ze sobą zużyte plastikowe opakowanie po starym kosmetyku, mógł wymienić je na badanie skóry dermatologicznym urządzeniem API!! .
 
Wśród uczestników wydarzenia rozdano także ulotki na temat właściwej segregacji śmieci i przeprowadzono konkursy edukacyjne na ten temat wśród dzieci.
 
Festyn „Mierzyński Wór Przygód” jest drugim festynem zrealizowanym w tym roku przez Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn w ramach Budżetu Obywatelskiego.  Partnerem i sponsorem wydarzenia był między innymi Powiat Policki.
 
 
Tekst i Foto: Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sołectwa Mierzyn
 

Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email