Dziewczyny z Tanowa w finale Festiwalu „Radosnych Serc”

2 sierpnia 2016

Trzy dziewczynki z Domu Dziecka w Tanowie zakwalifikowały się do finału Festiwalu "Radosnych Serc". Organizuje go bydgoska Fundacja Nowe Pokolenie. To największy w Polsce przegląd artystyczny dla dzieci z placówek opiekuńczo-wychowawczych. 

Wiktoria (11 l.), Irenka (12 l.) i Weronika (10 l.) to finalistki Festiwalu "Radosnych Serc". Wykonały witraże przedstawiające ich marzenia i zdobyły uznanie w oczach jurorów konkursu. Dzieci z tanowskiego Domu Dziecka od wielu lat plasują się w czołówce tego konkursu. W tamtym roku zdobyły dwa pierwsze miejsca. 

  • Prace naszych dziewczynek są bardzo ekspresyjne i ciekawe. Cieszę się, że talenty naszych dzieci znów zostały dostrzeżone. Finał zacznie się 26 sierpnia w Bydgoszczy i potrwa trzy dni - mówi dla Kuriera Szczecińskiego Teresa Rodzoch z pracowni plastycznej Domu Dziecka w Tanowie.

Witraże, które wykonują dzieci z Domu Dziecka w Tanowie są również przekazywane na cele charytatywne, a także przekazywane jako dowód wdzięczności sponsorom tanowskiej placówki. 

Dziewczętom gratulujemy zakwalifikowania się do Finału konkursu i życzymy zajęcia czołowych miejsc!

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Drukuj Drukuj Email Email