Dzienny Dom Senior+ w Policach wznowił działalność

7 lipca 2020

Dzienny Dom Senior+ w Policach został ponownie uruchomiony w dniu 8 czerwca 2020 r.

Przed otwarciem ośrodek przygotowano do funkcjonowania, czyli posprzątano, zabezpieczono przedmioty i sprzęty, których nie można dezynfekować oraz zdezynfekowano meble, kontakty, sprzęty, itd.

Personel oraz uczestników poddano testom w kierunku koronawirusa.

Codziennie od pierwszego dnia wznowienia działalności personel mierzy temperaturę uczestnikom oraz sobie nawzajem. Personel pracuje w fartuchach jednorazowych, przyłbicach i rękawiczkach. W kilku miejscach w ośrodku stoją płyny do dezynfekcji rąk. Personel pilnuje, by uczestnicy dbali o częstą higienę rąk i dezynfekcję. Kika razy dziennie dezynfekowane są wszystkie pomieszczenia oraz toalety.

Wszystkie posiłki podawane są w naczyniach plastikowych wraz z plastikowymi sztućcami.

Do dnia dzisiejszego powróciło do Dziennego Domu 22 uczestników. Zajęcia terapeutyczne odbywają się w małych grupach w bezpiecznych odstępach oraz indywidualnie.

Formy prowadzonych zajęć:

  • Biblioterapia i czytanie prasy codziennej,
  • ćwiczenia pamięci – rozwiązywanie krzyżówek, gry logiczne i pamięciowe typu: państwa-miasta, zgadnij kim jestem, coś w pobliżu na literę…,
  • Hortiterapia i prace porządkowe w ogrodzie,
  • Gimnastyka ogólnousprawniająca i oddechowa oraz indywidualna na przyborach: bieżnia, rowerek, stepper orbitrek, rowerek elektryczno-magnetyczny poziomy, fotel do masażu, ćwiczenia samowspomagane i oporowe przy drabinkach z taśmami – gumy thera band oraz w klatce ugul wyposażoną w system bloczkowo – ciężarkowy.

Sprzęty dezynfekowane są po każdorazowym użyciu przez uczestnika.

Tekst i Foto: Dzienny Dom Senior+


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email