Dzień Psiaka i Kociaka

2 października 2018

W minioną niedzielę, w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt w Dobrej po raz kolejny odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Psiaka i Kociaka. Wydarzenie to połączone było z jubileuszem 5 urodzin samego schroniska. Na licznie przybyłych gości czekało wiele atrakcji, w tym m.in.  gry, konkursy, animacje dla najmłodszych oraz pokaz tresury psów. W trakcie wydarzenia podziwiać można było również wyjątkową wystawę fotograficzną autorstwa Przemka Wójcika pt.: „Fauna Gminy Dobra i okolic”.

Świętowanie tego szczególnego dnia zostało poprzedzone otwarciem ścieżki ekologiczno-edukacyjnej, która prowadzi do schroniska  po terenach leśnych od ul. Osiedlowej w Dobrej. Na trasie tego ponad 3 kilometrowego odcinka ścieżki znajdują się miejsca odpoczynku, tablice informacyjne, przyrządy do ćwiczeń oraz gry terenowe. Końcowym przystankiem jest piknikowa polana w pobliżu Domu Kota. Budowa ścieżki możliwa była dużemu dzięki zaangażowaniu Gminy Dobra, ale również uzyskanemu wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie, a także Powiatu Polickiego.

Ten wyjątkowy dzień w schronisku upływał w przyjaznej, rodzinnej atmosferze. Nie lada gratką dla uczestników wydarzenia był  trening z Karolem Bedorfem międzynarodowym mistrzem KSW w latach 2013-2016.

W niedzielnym wydarzeniu wzięli udział nie tylko mieszkańcy gminy, ale również zaproszeni goście, przyjaciele schroniska, wolontariusze. Nie zabrakło także przedstawicieli samorządów, w tym Gminy Police i Powiatu Polickiego, które od lat wspierają inicjatywę pomocy zwierzętom.  Gratulacje i wyrazy uznania dla Katarzyny Hermanowicz Dyrektora schroniska oraz Teresy Dery Wójt Gminy Dobra za dotychczasową działalność na rzecz bezdomnych zwierząt w imieniu Powiatu Polickiego złożyli Andrzej Bednarek Starosta Policki oraz Mariusz Sarnecki Wicestarosta Policki.

Powstałe 5 lat temu schronisko dla bezdomnych zwierząt stanowi azyl, w którym w bezpiecznych warunkach czworonogi oczekują na nowy dom. Pokrzywdzone przez los mają w nim szansę na spokojny sen, ciepły kąt i pożywienie. Jedynie czego im brakuje to człowiek przyjaciel, z którym wrócą do nowego domu. Wydarzenie miało charakter nie tylko jubileuszowy, ale również edukacyjny, jego celem było zwrócenie uwagi na los bezdomnych zwierząt.

Fotogaleria

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Gmina Dobra


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

 

 

Drukuj Drukuj Email Email