Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Policach

29 maja 2017

25 maja obchodzono w Policach Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną. Uroczystość rozpoczęła się mszą w kościele p.w. św. Kazimierza w Policach.

Po mszy świętej uczestnicy obchodów przeszli do siedziby Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną w Policach. Tam zorganizowano festyn. Były podziękowania, wyróżnienia i wiele pozytywnych emocji.

Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną był także okazją do uroczystego otwarcia 10 mieszkań chronionych i poświęcenia nowego samochodu. Mieszkania chronione powstały przy współpracy Powiatu Polickiego i Gmin Powiatu Polickiego. Powiat Policki przeznaczył na inwestycję 100 tysięcy złotych, Gmina Police 460 tysięcy złotych, Gmina Nowe Warpno 170 tysięcy złotych, Gmina Kołbaskowo 32 tysiące złotych, a Gmina Dobra 25 tysięcy złotych. Przy budowie mieszkań pomogli także przedsiębiorcy i osoby prywatne.

Zaproszonym gościom podarowano własnoręcznie zrobione prezenty, a osobom, które pomogły przy budowie mieszkań chronionych medale i podziękowania. 

Podczas uroczystości Powiat Policki reprezentował Zarząd Powiatu w Policach (Starosta Andrzej Bednarek, Wicestarosta Mariusz Sarnecki, Członek Zarządu Beata Chmielewska) i Przewodniczący Rady Powiatu w Policach Cezary Arciszewski. Była także Naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Obywatelskich Starostwa Powiatowego w Policach Edyta Rudecka. 

Fotogaleria

Tekst i Foto: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email