Drużyny z Powiatu Polickiego na podium w finale Netto MiniMundial 2017

6 czerwca 2017

Drużyny Akademii Piłki Nożnej Junior Police i Szkoły Podstawowej nr 3 w Policach zajęły drugie miejsca w finale Netto MiniMundial 2017. Finałowe rozgrywki odbyły się 5 czerwca na stadionie Pogoni Szczecin.

Drużyny z Powiatu Polickiego w finale Netto MiniMundial zagrały po raz pierwszy. W eliminacjach, które odbyły się 20 maja na boisku "Orlik" przy Zespole Szkół im. I. Łukasiewicza w Policach awans do finałowych zmagań uzyskały:

  • w kategorii klas III-IV: drużyny Francji (Junior Police) i Korei Południowej (Szkoła Podstawowa Pasewalk)
  • w kategorii klas V-VI: drużyny Kostaryki (Szkoła Podstawowa nr 3 Police) i Paragwaju (Lwy Morskie Loecknitz). 

W wielkim finale drużyny z naszego powiatu poradziły sobie znakomicie. W obu kategoriach zagrały w meczu o 1 miejsce.

W kategorii klas III-IV zawodnicy APN Junior Police, reprezentujący Francję, zmierzyli się w finale z drużyną Brazylii. W meczu tym lepsi okazali się Brazylijczycy, którzy pokonali 1:0 Francuzów. Tym samym nasi zawodnicy zajęli wysokie 2 miejsce w końcowej klasyfikacji turnieju.

W kategorii klas V-VI uczniowie polickiej "trójki", reprezentujący Kostarykę, zagrali w finale z drużyną Węgier. Tak jak w meczu młodszej kategorii, tak i w tym o zwycięstwie zadecydowała jedna bramka strzelona przez Węgrów. Tym samym uczniowie SP 3 Police wywalczyli drugie miejsce w turnieju.

Oprócz wielkich emocji związanych z finałem Netto Mini Mundialu na zawodników z województwa zachodniopomorskiego czekało też całe morze innych atrakcji. Był pokaz futbolowego freestyle’u w wykonaniu Przemka Mistrzaka, piłkarzyki, konkurs na dmuchanej piłce, gra w FIFĘ na x-boksach i oczywiście finał turnieju „jeden na jeden”, w trakcie którego poznaliśmy najlepszych piłkarskich indywidualistów w naszym regionie. Netto Mini Mundial odwiedził też Adam Frączczak, czołowy piłkarz Pogoni Szczecin, który przez dobre pół godziny z uśmiechem pozował do zdjęć i rozdawał autografy. 

Kategoria młodsza

Finał: Brazylia (Drawsko Pomorskie) 1:0 Francja (Powiat Policki)

Mecz o trzecie miejsce: Kamerun (Świnoujście) 3:2 Anglia (Kołobrzeg)

Kategoria starsza

Finał: Węgry (Choszczno) 1:0 Kostaryka (Powiat Policki)

Mecz o trzecie miejsce: Kamerun (Choszczno) 5:1 Rumunia (Goleniów)

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji, Grupa BONO

Foto: Grupa BONO


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email