Debata na temat priorytetów zdrowotnych w profilaktyce chorób zakaźnych mieszkańców województwa zachodniopomorskiego

22 października 2018

Największe wyzwania wśród chorób zakaźnych w województwie zachodniopomorskim oraz rola jednostek samorządów terytorialnych w poprawie sytuacji zdrowotnej jego mieszkańców to tematy przewodnie konferencji, która odbyła się 10 października br. w hotelu Dobosz w Policach.

Spotkanie zorganizowano w ramach cyklu samorządowego „Zdrowie Człowiek Profilaktyka” we współpracy ze Stowarzyszeniem Parasol dla Życia oraz Gminą Police.

„Zdrowie-Człowiek-Profilaktyka” to projekt edukacyjny tworzony we współpracy z przedstawicielami świata medycyny, samorządu terytorialnego, realizatorami programów profilaktycznych, organizacjami działającymi na rzecz zdrowia, a także ekspertami ds. pozyskiwania Funduszy Unijnych.

Eksperci, w trakcie konferencji mówiąc o priorytetach zwracali szczególną uwagę na grypę i zakażenia pneumokokowe, które stanowią jedno z największych zagrożeń dla zdrowia i życia – nie tylko dzieci, ale także osób dorosłych po 55 roku życia.

Już od 8 lat samorządy w całej Polsce angażują się w organizację szczepień przeciw grypie. Obecnie prawie 100 jednostek samorządu terytorialnego organizuje co roku akcje, w których szczepionych jest ponad 200 000 pacjentów z grup ryzyka powikłań pogrypowych, głównie osób powyżej 65 r. ż.

Działaniami takimi może pochwalić się także Gmina Police.

W wydarzeniu udział wzięli przedstawiciele samorządów terytorialnych szczebla gminnego i powiatowego województwa zachodniopomorskiego, radni, środowisko medyczne, w tym lekarze praktycy, przedstawiciele Państwowej Inspekcji Sanitarnej oraz media.

Szczegóły na stronie:

http://www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl

Źródło: www.zdrowieczlowiekprofilaktyka.pl/red. Agnieszka Rychlik-Bakalarz/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email