„Czynimy starania, by ta inwestycja doszła do skutku, mimo brakujących środków”

20 marca 2023

Mapka poglądowa obejmująca odcinek Dołuje-Stobno

13 marca otwarto oferty złożone w przetargu na przebudowę drogi powiatowej nr 3920Z na odcinku Dołuje - Stobno. Najkorzystniejsza oferta opiewa na kwotę 7 564 260,47 zł.

Starostwo Powiatowe w Policach na ten cel zabezpieczyło kwotę 5 milionów złotych, 2 miliony złotych z III edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych – PGR i 3 miliony złotych w ramach Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

Brakuje nam zatem ponad 2 500 000 zł. Czynimy starania, by ta inwestycja doszła do skutku, mimo brakujących środków. Rozmawiamy z samorządami gminnymi: Gminą Dobra i Gminą Kołbaskowo oraz złożyliśmy kolejny wniosek o kolejne dofinansowanie ze środków zewnętrznych - mówi Starosta Policki Andrzej Bednarek.

Inwestycja obejmująca 2,5 kilometrowy odcinek drogi od skrzyżowania z DK10 w Dołujach do pierwszego skrzyżowania w Stobnie, za wyjątkiem odcinka od przychodni do lapidarium w Dołujach, zakłada przystosowanie drogi do ruchu pojazdów o dopuszczalnym nacisku pojedynczej osi napędowej do 11,5 tony, powstanie zabezpieczenia sieci uzbrojenia gruntów, chodników oraz oznakowania pionowego i poziomego.

Mamy około 30 dni na podjęcie decyzji o przeprowadzeniu tej inwestycji. Jestem dobrej myśli, że uda nam się ją przeprowadzić dzięki kolejnej dobrej współpracy z samorządami - dodaje Starosta Policki Andrzej Bednarek. 

Tekst: Mateusz Frąckowiak/koordynator ds. informacji

Foto: Maps Google


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email