Ćwiczenia strażackie na terenie bazy paliw

19 listopada 2020

Strażacy podczas wykonywania ćwiczeń strażackich

7 listopada strażacy z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej w Policach oraz strażacy z OSP Wołczkowo i OSP Kołbaskowo, wzięli udział w ćwiczeniach na terenie bazy paliw J&S ENERGY w Stobnie.

Realizowany scenariusz obejmował pożar cysterny z paliwem, a celem przeprowadzonych ćwiczeń było sprawdzenie obowiązujących procedur oraz gotowości do działań związanych z usuwaniem skutków awarii przemysłowej przez pracowników zakładu i służby ratownicze.

Strażakom umożliwiono ponadto wykorzystanie systemów zabezpieczających zbiorniki i instalacje paliwowe oraz przetestowanie działek wodno-pianowych, z których podawano środki gaśnicze na zbiorniki z paliwem.

Funkcjonariusze Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Policach akcentują, że każde tego typu działania w istotny sposób wpływają na poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie naszego powiatu.

W podsumowaniu wskazano zalety wynikające z doskonalenia pracowników w wykorzystaniu posiadanych urządzeń przeciwpożarowych i systemów bezpieczeństwa, korzyści z rozwijania umiejętności w kierowaniu akcją ratowniczo-gaśniczą do czasu przybycia profesjonalnych służb, a przede wszystkim możliwość wcześniejszego sprawdzenia współdziałania z dowódcami jednostek ochrony przeciwpożarowej.

Ćwiczenia realizowano w wyjątkowych warunkach, przy pełnym rygorze sanitarnym.

Tekst i Foto: mł. bryg. mgr inż. Piotr Tuzimek/Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email