Brawo Olek!

4 września 2017

Samotna podróż Aleksandra Doby kajakiem przez Atlantyk właśnie dobiegła końca. W niedzielę, 3 września br., o godzinie 12:45, w miejscowości Le Conquet, we Francji, kajakarz oficjalnie zakończył swoją wyprawę.

Warto zaznaczyć, iż dokładnie o tej samej godzinie, 16 maja br. wypłynął na Atlantyk z Zatoki Barnegat w stanie New Jersey w Stanach Zjednoczonych.   

Nie obyło się bez przeszkód. Podróżnik musiał zmagać się nie tylko z siłami natury, ale również z problemami technicznymi. Finał podróży był niezwykle emocjonujący i bardzo trudny do przewidzenia. Przyczyniły się do tego niesprzyjające warunki pogodowe takie jak, wiatr spychający na skaliste wyspy czy silne prądy.

Jednakże hart ducha i determinacja pozwoliły mu na realizację swojego marzenia i kontynuację rozpoczętej w ubiegłym roku (29.05.2016) Trzeciej Transatlantyckiej Wyprawy Kajakowej. 

  • Bierzcie się do roboty i realizujcie ambitne planytak mówił Policzanin, zaraz po zejściu na ląd.

Przygoda Olka z Atlantykiem była możliwa dzięki wsparciu wielu ludzi, w tym instytucji publicznych. Jego niezwykła charyzma i dotychczasowe dokonania, dały mu popularność na całym świecie, a co za tym idzie liczne nagrody i wyróżnienia, w tym tytuł Podróżnika Roku 2015 National Geographic.

W 2017 roku powstała ballada filmowa, utrzymana w konwencji kina drogi, w której w charakterystyczny dla siebie sposób Olek opowiada historię z wypraw transatlantyckich.

Producentem filmu pt. "Pogodna Ballada o Olku Dobie - HAPPY OLO" jest Emma Production, a pośród partnerów znajduje się również Powiat Policki. Premiera produkcji planowana jest w województwie zachodniopomorskim na przełomie wrzesień/październik br.

Tekst: Agnieszka Rychlik-Bakalarz, Agnieszka Jaguszewska/Wydział Rozwoju, Informacji i Promocji Starostwa Powiatowego w Policach

Foto: Internet


Zachęcamy do polubienia oficjalnego profilu Starostwa Powiatowego w Policach na Facebook'u ---> PROFIL

Drukuj Drukuj Email Email